Надсилаючи кошти у якості передоплати чи завдатку, довірливі громадяни ризикують залишитися і без них, і без транспортного засобу, повідомили у Відділі комунікації поліції Львівської області.
В Шевченківський відділ поліції 9 листопада звернувся 39-річний львів’янин. За словами чоловіка, на одному із сайтів він знайшов оголошення про продаж автомобіля. Після спілкування з особою, яка його розмістила, потерпілий переказав 18 000 гривень на банківську картку, номер якої надав йому незнайомець. В кінцевому результаті транспортний засіб він не отримав і гроші йому не повернули.
Поліцейські встановили, що банківська картка належить 26-річному жителю Харківської області. За фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Максимальне покарання, передбачене статтею, - до трьох років обмеження волі. Триває досудове розслідування.
З аналогічною заявою звернувся у Залізничний відділ поліції 8 листопада 28-річний житель Івано-Франківської області. У якості завдатку за автомобіль «Опель Віваро» він переказав незнайомцю 17 200 гривень, проте машину йому так і не доставили.
В подібній ситуації опинився і 59-річний львів’янин. Він повідомив у Шевченківський відділ поліції, що зловмисники його ошукали двічі. Знайшовши на двох різних сайтах оголошення про продаж автомобіля «Фольксваген Мультивен», він перерахував аферистам відповідно 14 570 гривень та 5 500 гривень як завдаток.
Вирішивши скористатись послугами сайтів, які розміщають приватні оголошення про реалізацію транспортних засобів, громадяни наражаються на реальну небезпеку втратити свої кошти. По-перше, автомобіль, який пропонується, може бути викрадений або фігурувати у кримінальному провадженні як знаряддя злочину. По-друге, може мати певні обтяження (публічні чи приватні), що забороняють його відчуження. По-третє, замість машини покупець ризикує придбати металобрухт, вартість якого менша навіть за завдаток. Це у кращому випадку. А у гіршому – взагалі нічого не отримає, оскільки шахраї «продають» неіснуючі автомобілі.
Убезпечити себе від таких шахрайств просто. Не слід спокушатися надто низькими цінами на транспортні засоби, які продають через мережу Інтернет. Вже сам факт явно заниженої вартості має викликати сумніви: чи дійсно з ними усе гаразд?
Найкращий спосіб уникнути шахрайства – не зважуватись на дистанційну купівлю такого недешевого товару, як автомобіль. Якщо зважились його придбати за оголошенням, не пошкодуйте грошей і часу, поїдьте до покупця і, насамперед, переконайтесь, що машина дійсно існує та у якому вона технічному стані. Потім через котрийсь із сервісних центрів МВС України дізнайтеся, чи автомобіль не є «проблемним». І у жодному разі не переказуйте кошти шахраям, які вимагають завдаток чи передоплату.