Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини України: На Харківщині археологи знайшли поселення скіфів
Слухай онлайн
Волинь

На Харківщині археологи знайшли поселення скіфів

Фото:
Фото: "Об'єктив"
Фото:
Фото: "Об'єктив"
1/2
У Харківській області археологи розкопали скіфське поселення.

Йому дали назву Дергачі-Луки, повідомив керівник археологічної експедиції Каразінського університету Костянтин Пеляшенко, пише gazeta.ua з посиланням на "Об'єктив".

Скіфське поселення виявили поблизу міста Дергачі у Харківському районі. Біля нього вже знаходили скіфські поховання.

"З 2018 по 2019 рік ми проводили дослідження курганного могильника біля Дергачів, у 2020-2021 роках почали досліджувати поселення, яке отримало назву Дергачі-Луки", - сказав керівник експедиції.

Археологи дослідили кілька об'єктів Бондарихинської культури XI-VIII ст. до н.е.

"Нам вдалося одразу виявити садибу скіфського часу. Залишки двох жител, господарські об'єкти та кілька об'єктів Бондарихинської культури. Тепер ми маємо уявлення про господарство населення, яке проживало в цьому поселенні, про житлово-будівельну традицію, матеріальну культуру та датування", - додав Пеляшенко.

Міжнародна команда археологів встановила, що не всі скіфи кочували. Раніше вчені поєднували різні культури півдня України в єдину скіфську ідентичність. Сучасні дослідники проаналізували людські кістки та зубну емаль. Виявили, що люди в цьому регіоні жили в поселеннях. Вирощували просо і розводили худобу в змішаних економічних системах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ