Слухай онлайн
Історія

На кладовищі у Бабиному Яру почали будівництво

В районі Бабиного Яру на місці колишнього кладовища розпочали будівництво. 31 серпня робітники відгородили будівельний майданчик овальної форми, розміром приблизно 80х60 м.
На території колишнього кладовища, що примикає до Меморіального заповідника Бабин Яр розпочали будівництво Фото: vaadua.org

Про це повідомляє gazeta.ua з посиланням на Асоціацію єврейських організацій і громад України.

Прораб, що керує будівельним процесом, пояснив співпрезиденту Ваада України Йосипу Зісельсу, що на огородженій території до 29 вересня 2020 року мають звести подіум для тимчасової експозиції. Його конструкція складається з 10 пустотілих металевих колон, без даху, висотою 6 м. Глибина фундаменту, зі слів прораба, не більше 10 см, оскільки глибше на кладовищі копати не можна. Подіум стоятиме 2 роки, потім на його місці побудують музей.

З приводу будівництва висловився відповідальний секретар Громадського комітету "Бабин Яр", історик Віталій Нахманович.

"Я можу сказати тільки одне: і тим, хто проводить ці роботи, і тим, хто давав на них дозвіл, і, головне, тим, хто ставить їм завдання – для них всіх абсолютно очевидно, що будівництво відбувається на кладовищі.

У всіх своїх заявах всі ці Фрідмани, Щаранські, Блайхи та інші кричали: "Ми на кладовищі нічого не робимо, у нас є документи, і наш майданчик не на кладовищі".

Але жоден з них або їхніх підлеглих жодного разу не показав документи, в яких було б зазначено, що місце будівництва не є територією цвинтарю, хоча такі документи у них неодноразово запитували. На всі запити завжди отримували одну і ту ж відповідь: "У нас є висновок".

В результаті виявилося, що самі знають, що будують на кладовищі. Прораб, який робить цю роботу, теж пояснює: "Ми тільки на десять сантиметрів копаємо, це ж кладовище". І зараз вони ставлять ці конструкції як би не на землі, а "в повітрі", "над кладовищем". Але і цього робити не можна, тому що конструкції все одно спираються своїми фундаментами на землю цвинтаря.

А через два роки на цьому ж місці мають побудувати музей. Його теж будуватимуть "над кладовищем"?

Сьогодні ми можемо зробити остаточні і дуже важливі, на мій погляд, висновки:

Всій команді Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" - і засновникам, і членам Наглядової ради, і менеджменту – завжди було відомо, що об'єкт розташовуватиметься на території кладовища.

За єврейською, та й за будь-якою іншою традицією будівництво на кладовищах заборонено. Творцям меморіалу глибоко наплювати на цю заборону. Будівництво триватиме незважаючи ні на що. Якщо ми всі разом його не зупинимо!" - наголосив Віталій Нахманович.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ