Львівська митниця ДФС сприяє ДБР та СБУ у розслідуванні протиправної схеми ввезення на територію України дорогого брендового одягу за підробленими документами.
Працівники ДБР та СБУ проводять обшуки у підрозділах Львівської митниці ДФС та за адресами проживання працівників митниці, які можуть бути причетні до незаконного переміщення товару через митний кордон України.
Зокрема, в результаті спільних заходів Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Львівської митниці, викрито та припинено незаконну схему із ввезення на територію України з країн ЄС дорогого брендового одягу за підробленими документами.
Одяг ввозили до України як бувший у використанні (секонд-хенд). Як правило вантажівки, якими везли товар за фіктивними документами, перетинали кордон через пункт пропуску смугою руху «червоний коридор».
Під час митного оформлення до них не застосовували всі необхідні форми митного контролю, не вживали заходів контролю щодо імпортованих товарів під час перетину державного кордону України. Пізніше товар – новий одяг потрапляв на український ринок без сплати відповідних митних платежів.
У всіх виявлених випадках повідомлення та інформацію з підтверджуючими документами Львівською митницею було скеровано до Служби Безпеки України та Державного бюро розслідувань.
Як результат за цими фактами ДБР відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Керівництвом Львівської митниці призначено відповідну перевірку, порушено дисциплінарні провадження та відсторонено від виконання посадових обов’язків працівників митниці, які пропускали товар.
Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, оперативники СБУ та слідчі ДБР під процесуальним керівництвом Генпрокуратури встановили, що підприємці-імпортери ввозили товари з ЄС під виглядом секонд-хенду. Орієнтовна вартість кожної ввезеної партії становила не менше 400 тисяч доларів.