15 травня розпочала роботу Волинська археологічна експедиція НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАНУ. Цьогорічні дослідження проводяться на пам’ятках археології, які розташовані на об’єктах Локачинського газового родовища ПАТ «Укргазвидобування», поблизу сіл Марковичі і Роговичі Локачинського району Волинської області. Про це повідомила прес-служба НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАНУ.
У роботі експедиції беруть участь фахівці з інших установ – Волинського краєзнавчого музею (Луцьк), Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» (Львів).
На загальній площі 930 кв. м планується закласти розкопи в межах поселень Марковичі-І (доба бронзи), Роговичі-І (ранньозалізний вік, княжа доба) та Роговичі ІІ (доба бронзи, ранньозалізний вік, ранньослов’янський час та княжа доба).
У перші дні розкопок археологам вже вдалось натрапити на цікаві знахідки: кераміку, вироби з бронзи, кременю та кістки.
«Вони підтверджують та доповнюють результати попередніх розвідкових досліджень, проведених у 2016 р., під час яких і виявили пам’ятки», - розповів керівник Волинської археологічної експедиції Олександр Сілаєв.
За словами Олександра Сілаєва, цьогорічні дослідження є особливо цінними з огляду на те, що розкопки в окрузі Локачів, зокрема, у верхній течії річки Луги, досі не проводились.