Слухай онлайн
Історія

На Волині у ПЦУ переходять парафіяни церкви, яку збудував міністр УНР

За приєднання до Православної церкви України прогодували православні села Боровичі Маневицького району Волинської області.
Церква у селі Боровичі Маневицького району, Волинської області.

Збори проводили у сільському будинку культури 8 березня. Про це повідомило видання Район.Маневичі з посиланням на місцевого жителя.

Лише 20 осіб висловилося проти зміни конфесійної приналежності, а 153 особи підтримали таке рішення

Різдво-Богородична релігійна громада села Боровичі належить до Колківського благочиння, з якого розпочався на Волині розпочався процес приєднання до ПЦУ. Так, ще 30 грудня 2018 року н відповідне рішення прийняла парафія села Красноволя. Зголом до ПЦУ перейшли Нічогівка,Тельчі, Годомичі. У Маневицькому благочинні рішення приєднатися до ПЦУ прийняли у Серхові і Городку.

Довідково. Церква у селі Боровичі збудована у 1937 році. На ресурсі «Сад українського модерну» зазначають, що архітектура споруди «типовий Тимошенко». Таке припущення роблять через функціональні вікна і характерні куполи – тюльпаноподібні маківки, хоча вони і гіпертрофовані невдалим ремонтом. Мова йде про Сергія Тимошенка, відомого українського архітектора, який обіймав пост міністра шляхів в уряді Української Народної Республіки 1919-1920 роках.

Він у 1930-1939 роках проживав у Луцьку, що був у складі Другої Речі Посполитої. Тоді Сергій Тимошенко працював головним архітектором для сільськогосподарського будівництва на Волині, був діячем Волинського Українського об'єднання (з 1935 його голова і посол до польського сойму, 1938 — 39 — до Сенату) і Української Православної Церкви. Його називають активним поборником ідеї українізації Православної церкви в Польщі.

У 1931 Сергій Тимошенко став головою Ради Луцького Чесно-хресного братства, очолив Товариство прихильників православної освіти й охорони традицій православної віри імені митрополита Петра Могили. Установчі збори товариства імені П. Могили відбулися в приміщенні Українського клубу «Рідна Хата» в Луцьку 19 листопада 1931 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");