Слухай онлайн
Кримінал

Посадовців Укрзалізниці викрили на розкраданні десятків мільйонів гривень

Фото СБУ
Фото СБУ
Фото СБУ
Фото СБУ
Фото СБУ
Фото СБУ
1/3
СБУ викрила посадовців Укрзалізниці та екскерівників Дніпропетровського тепловозоремонтного заводу на розкраданні майже 60 мільйонів гривень. Про це повідомили 27 серпня у прес-центрі СБУ.

Служба безпеки України викрила посадовців структурних підрозділів АТ ʺУкрзалізницяʺ та колишніх керівників ПрАТ ʺДніпропетровський тепловозоремонтний заводʺ на розкраданні десятків мільйонів гривень.

Оперативники спецслужби встановили, що чиновники організували корупційний механізм постачання та встановлення на тепловози державного підприємства неякісних вживаних запасних частин. До оборудки вони залучили низку комерційних структур, які постачали продукцію під виглядом нової. Різницю організатори виводили на рахунки фіктивних підприємств та переводили у готівку. Своїми діями вони завдали збитки Укрзалізниці на понад 58 мільйонів.

За висновками профільних експертів, експлуатація цих запчастин могла призвести до виникнення надзвичайних подій, зокрема травмування пасажирів та працівників залізниці.

За результатами процесуальних дій протягом серпня поточного року повідомлено про підозру 12 посадовцям керівної ланки структурних підрозділів АТ ʺУкрзалізницяʺ та 3 колишнім керівникам
ПрАТ ʺДніпропетровський тепловозоремонтний заводʺ  у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Операція проводилась Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

За матеріалами оперативних підрозділів спецслужби спільно із відповідними слідчими органами здійснюється розслідування ще низки кримінальних правопорушень щодо фактів постачання на підприємства АТ ʺУкрзалізницяʺ продукції неналежної якості та невідомого походження.

Також протягом 2020 року, за результатами оперативного супроводу кримінальних проваджень, регіональними підрозділами СБУ оголошено 29 підозр службовим особам АТ ʺУкрзалізницяʺ та афілійованих підприємств за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 111, 191, 366, 367 КК України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ