Слухай онлайн
Історія

Розвінчуючи радянські міфи: УІНП презентує відеопроєкт "Війна і міф"

Цього року до Дня пам’яті та примирення Український інститут національної пам’яті підготував відеопроєкт "Війна і міф". Головна мета проєкту – деконструювати радянські міфи та протистояти використанню історії Другої світової війни у політичних та пропагандистських цілях, зокрема країною-агресором. Про це інформує прес-служба УІНП.

До циклу увійшли 3 змістовні відеороботи, покликані зруйнувати поширені радянські міфи:

  •  міф про «Велику Вітчизняну війну» – термін, який став  ідеологічним кліше на противагу назві Друга світова війна;
  • міф про радянський народ, як «народ-визволитель», який був створений у брєжнєвські часи і культивувався для того, щоб виправдати радянську присутність у європейських країнах під час і після війни;
  • міф про Георгія Жукова як «Маршала Перемоги», якого рядові бійці між собою називали «Катафалком» і «М’ясником» і якого радянська пропаганда перетворила у пропагандистського ідола.

Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Антон Дробович, Аліна Карбан, Максим Майоров, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.

Виробництво: Prosto production

Ролик, який спростовує міф про «Велику Вітчизняну війну» російською та англійською мовами / Video about "Great Patriotic War" myth in English 

У відео використані матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова:

  • Міф «Велика Вітчизняна війна» (авторка – Яна Примаченко)
  • Міф «Радянські війська не чинили воєнних злочинів» (автор – Сергій Рябенко)
  • Міф «Жуков – Маршал Перемоги» (автор – Ростислав Пилявець)
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ