У каналах повідомляли місця видачі повісток на територіях Івано-Франківської, Черкаської, Вінницької, Чернівецької, Київської, Львівської та Одеської областей.
За інформацією СБУ, для збору відомостей про «локації» канали використовували власну мережу інформаторів серед місцевих жителів. Через постійне «оновлення» інформації деструктивні канали швидко «нарощували» власну аудиторію, яка перевищила 400 тис. підписників.
Після цього адміністратори вирішили зробити на цьому «бізнес» і запропонували свої платформи для розміщення комерційної реклами.
У ході слідчо-оперативних дій співробітники встановили особи всіх організаторів злочинної діяльності. Серед них – двоє власників SMM-компанії, яка займається просуванням інтернет-ресурсів з використанням так званих ботоферм.
Під час обшуків за адресами проживання фігурантів правоохоронці виявили: комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправних дій; банківські картки, на які зловмисникам надходили гроші за розміщення реклами.
Наразі шести адміністраторам деструктивних Телеграм-каналів планується повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) з подальшим обранням міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення.