Слухай онлайн
Історія

Сьогодні 113-та річниця з дня народження Романа Шухевича

30 червня 1907 року народився Роман Шухевич "Тарас Чупринка" - генерал-хорунжий, Головний командир УПА (1943-1950).
Роман Шухевич

Головнокомандувач служив у польському війську. Після заснування ОУН був крайовим бойовим референтом, під його керівництвом здійснено експропріаційні акти в польських банківсько-поштових установах та замахи на урядовців.

У 1941-му став командиром батальйону "Нахтігаль". Українські старшини батальйону брали участь у проголошенні відновлення Української держави у Львові 30 червня 1941-го.

Під керівництвом Романа Шухевича ОУН реалізувала важливі політичні рішення. У серпні 1943 року було проведено 3-й Надзвичайний великий збір ОУН, прийнято розгорнуту програму організації, що була по суті програмою національно-визвольного руху. В листопаді за участі Шухевича було проведено Конференцію поневолених народів, своєрідний антикомуністичний Інтернаціонал, який мав стати основою антирадянського фронту боротьби народів СРСР.

У липні 1944 року створено своєрідний підпільний парламент – Українську головну визвольну раду. До неї увійшли представники різних політичних сил. Шухевич вважав, що єдність українського визвольного руху є запорукою успіху.

Роман Шухевич розбудовував УПА за зразком регулярних армій: створювались штаби (Головний та регіональні), офіцерські (старшинські) школи, система звань та посад, власна нагородна система.

Український інститут національної пам'яті сформував підбірку матеріалів про Романа Шухевича:

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");