Вчені виявили на території гірського хребта у Гімалаях на висоті 2 тис. метрів два ритуальні комплекси і близько 200 кам’яних скульптур вершників, плит із зображеннями людей і тварин, кам’яних постаментів епохи раннього середньовіччя
У Гімалаях на території гірського хребта Пір-Панджал дослідники виявили близько 200 унікальних скульптур вершників, кам’яних постаментів і плит із зображеннями людей і тварин. Ймовірний вік створення «кам’яного війська» — 6-7 століття нашої ери, повідомляє прес-служба Інституту археології та етнографії РФ.
Високо в горах, у важкодоступних місцях, дослідники знайшли два ритуальних комплекси. За словами вчених, специфіка святилища з кам’яними вершниками полягає в тому, що всі ці скульптури об’ємні та мають пишне різьблення. Дослідники наголошують, що висічені з каменю зображення коней з двома, трьома, а іноді і чотирма вершниками, знайдені на висоті 2 тис. м, виконані з великою ретельністю і точністю.
«Начебто в Індії все давно відомо, але насправді ці речі знайдено вперше. Публікацій про це місце немає, і наукове співтовариство вперше дізналося про це. Знахідка показує, що не все ще нам відомо на планеті», — йдеться у повідомленні.
Наразі вчені не знають, що за населення зображено на кам’яних скульптурах, оскільки нічого подібного в іконографії Індії раніше не було виявлено.
«Це якась популяція, яка несподівано з’явилася в Гімалаях, осіла у важкодоступних районах і залишила після себе такий слід», — припускають учасники експедиції.
Водночас науковці говорять про подібність цих кам’яних статуй з портретами на монетах ефталітів (племінного об’єднання раннього середньовіччя).