Археологи розповіли про ще один захопливий цьогорічний проєкт - дослідження у літописному Звенигороді, що поблизу Львова. Розкопки Рятівна археологічна служба проводить для потреб впорядкування території пам’яток археології, що увійшли до нещодавно створеного заповідника «Древній Звенигород».
Про це йдеться на сторінці Рятівної археологічної служби у Фейсбуці.
Важливо, що цьогорічні дослідження тривають у різних частинах княжого міста - як у пригородах, так і у серці середньовічної столиці - на дитинці.
За припущеннями науковців літописний Звенигород міг мати площу близько 140 га. Попри масштабні розкопки, які відбувались у ХХ ст. нині місто вивчене не більше як 10%. Тож, сподіваємось, основні відкриття ще попереду)
Про перші тижні роботи і найважливіші знахідки розповідає керівниця Звенигородської археологічної експедиції Рятівної археологічної служби Віра Гупало
Звенигород – нині село всього за 20 км від Львова. Однак у середньовіччі там було одне з найбільших міст західної України. Перша літописна згадка про нього датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим за Львів. У першій половині XII ст. це столиця Звенигородського князівства. Саме тут побудували перші на території західної України білокам’яні церкву та палац.
Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як багате та красиве місто, де були розвинені освіта та мистецтва. Саме звідси походять три найдавніші писемні документи державного архівного фонду України – берестяні грамоти. Воно існувало до 1241 року, коли вщент було спалене монголо-татарами, і з того часу не відновлювало своєї величі.
Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, у Львові презентували княжий Звенигород у віртуальній реальності.