Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією

У Палаті представників США схвалили резолюцію щодо спецтрибуналу над росією

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США проголосував за резолюцію із закликом до президента США підтримати створення спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України.
Фото: CNN

Резолюцію опублікували на сайті Конгресу США. 

Резолюція H.Res.81 була внесена на розгляд Палати представників Конгресу США 31 січня 2023 року конгресменом-демократом Біллом Кітінгом за співавторства 25 законодавців.

Презентуючи резолюцію перед членами комітету, один із її авторів конгресмен-демократ Білл Кітінг зазначив, що вона є одним із документів, які мають вирішальне значення як для внутрішніх, так і для міжнародних зусиль щодо притягнення влади РФ до відповідальності за порушення прав людини.

"Ми чули від генпрокурора України про жахливі звірства. Мені довелося побувати з ним у Бучі та побачити місця масових поховань і розстріляних у потилицю дітей", — сказав Голова Комітету Палати представників із закордонних справ конгресмен-республіканець Майкл Маккол.

У резолюції конгресмени наголошують на порушенні РФ статей Статуту ООН та наголошують, що "безпрецедентне повномасштабне вторгнення Росії в Україну досягло критичної точки, що вимагає негайних і рішучих дій з боку міжнародної спільноти".

Згідно з резолюцією:

  • палата представників засуджує повномасштабне вторгнення РФ в Україну;
  • підтримує народ України в його боротьбі за свободу, незалежність і демократію;
  • підкреслює суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів;
  • вважає, що існують вагомі докази того, що окремі лідери РФ є винними у вчиненні злочину агресії проти України;
  • визнає необхідність створення спецтрибуналу у справі про злочин агресії проти України;
  • визначає угоду між Україною та ООН після позитивного голосування Генасамблеї ООН як один із варіантів створення такого міжнародного трибуналу;
  • закликає президента США вжити всіх можливих заходів для підтримки створення спецтрибуналу для злочинів агресії проти України.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ