Слухай онлайн
Історія

У Польщі відкопали давню шибеницю із залишками страчених

Автор: thehistoryblog.com
Автор: thehistoryblog.com
Автор: thehistoryblog.com
Автор: thehistoryblog.com
1/2
Польські археологи виявили тисячі фрагментів кісток страчених людей і шибеницю, проводячи розкопки у Жагані, Західна Польща. Також виявили ланцюги для страт.
Шибениця в Жагані функціонувала з XVI по XVIII ст. За оцінками археологів, на ній стратили кілька десятків людей. Деяких вішали, іншим відрубали голови. Про це повідомило видання Gazeta.ua з посиланням на The History Blog.
"Під час розкопок було виявлено 2 ланцюги. У одному з них збереглася тільки одна ланка, але другий ланцюг довший, він складається з 4-х ланок. Це надзвичайно рідкісні знахідки, так як в Польщі відомі тільки 2 артефакту такого типу", - зазначив керівник проекту доктор Даніель Войтукі з Вроцлавського університету.

Дослідники встановили, що ланцюги використовували для людей, які вчинили переважно тяжкі злочини.

"Залізні ланцюги використовувалися для того, щоб трупи висіли протягом тривалого часу на загальному громадському огляді", - повідомив Войтукі. Один із ланцюгів використали 1717-го при виконанні смертного вироку невідомій людині.

Під час розкопок археологи виявили тисячі дрібних фрагментів людських кісток. Один зі скелетів виявився цілим. Людину обезголовили, голова залишилась біля її ж ніг. Також знайшли більше десятка залізних цвяхів. Ймовірно, їх використовували для кріплення мотузок або ланцюгів до шибениці.

Залишки людей проаналізують антропологи на кошти Польського Національного наукового центру.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");