Археологи Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" продовжують розкопки у центрі Львова, на площі Галицькі, на місці демонтованого фонтану "Кульбаба". Науковцям вдалося зробити нові відкриття. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі РАС.
Археологи натрапили на дрібні фрагменти керамічних посудин, які датують ранньозалізним часом - VII-VI ст до н. е. І це вже не перша знахідка того часу на території Львова.
"Що важливо, знахідки ранньозалізного часу археологи виявляли під час робіт ще на кількох об’єктах у місті, зокрема, на Високому замку, на вул. Лесі Українки, поблизу гарнізонного храму Петра і Павла - на площі Підкови, а також на ділянках на вул. Веселій та вул. Підмурній.
Звісно, для масштабних висновків треба більше матеріалу, але цікавим є той факт, що вже зараз бачимо: знахідки того періоду поширюються на теренах, які були загосподарьовані також і у давньоруський час", - сказано у повідомленні.
Нові знахідки у Львові: археологи виявили дерев’яну дорогу, перстень і монету
Як повідомляло Гал-інфо, наразі відомо, що археологічні дослідження на пл. Галицькій триватимуть до 15 липня, однак археологам потрібно більше часу, аби дослідити віднайдені об'єкти.
Додамо, що археологічні дослідження від самого початку не були передбачені проектом реконструкції фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій.
Наразі науковці виявили відразу кілька цікавих об’єктів. Зокрема, давні мури, що є фундаментом костелу Воздвиження Чесного Хреста. Знахідка свідчить про те, що це була не маленька капличка, а великий костел.
Нагадаємо, що костел Воздвиження Чесного Хреста був споруджений навпроти Галицької брами до міста. Його побудували у 1530-х роках, а розібрали наприкінці XVIII ст. разом з міськими укріпленнями. Відомо, що при церкві був невеликий цвинтар.
До найраніших знахідок, що датуються XIV ст, також відносяться металеві цвяхи, перстень і монету часів Людовика Угорського, або Казимира ІІІ.
Також археологи знайшли два фрагменти дерев’яного мощення. Археологи припускають, що це може бути частина давньої дороги, що вела у місто. Однак знахідка ще потребує вивчення.
Окрім цього на ділянці, в межах території костелу, вже знайшли рештки близько 10 осіб. Частина поховань - у правильному анатомічному положенні, в дерев’яних трунах. Деякі орієнтовані на схід, що може свідчити, що це поховання священиків.