Як повідомили 12 серпня у прес-службі ДБР, вінницького митника судитимуть за надання 1 000 доларів США працівнику СБУ
До суду скеровано обвинувальний акт відносно державного інспектора митного поста "Ямпіль" Вінницької митниці ДФС.
Слідством встановлено, що у квітні 2019 року інспектор під час здійснення митного контролю вніс до інформаційних систем недостовірні дані про кількість та статус осіб, що перетинають державний кордон. За даним фактом слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У подальшому посадовець, аби уникнути відповідальності запропонував неправомірну вигоду оперуповноваженому Управління Служби безпеки України у Вінницькій області, який проводив слідчі дії за дорученням слідчого ДБР. За гроші він просив правоохоронця неналежно задокументувати відомості щодо здійснення митних процедур, які розслідувалися. У зв'язку з цим оперуповноважений звернувся до теруправління ДБР із заявою про вчинення митником кримінального правопорушення.
28 січня 2020 року працівника ДФС було затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України після надання хабара у сумі 1 000 доларів США. Наступного дня йому було повідомлено про підозру.
Таким чином, митник обвинувачується у:
- несанкціонованій зміні інформації, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчиненій особою, яка має право доступу до неї (ч. 1 ст. 362 КК України);
- наданні неправомірної вигоди за невчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням влади чи службового становища службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 369 КК України).
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Вінницької області, оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України та Відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України у Вінницькій області.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, за два дні львівських прикордонників намагались підкупити шість разів.