Слухай онлайн
Історія

Єгипетські археологи виявили поблизу Каїра могилу, якій понад 4400 років

Єгипетські археологи поблизу Киїра виявили могилу, які понад 4400 років. Вона знаходиться поблизу пірамід і належить жриці Старого Королівства, прикрашеної добре збереженими та рідкісними настінними малюнками.
Фото з видання RTE.

Голова міністерства, яке відповідає за історичні пам’ятки, Халед аль-Енані заявив журналістам, що могила на плато Гіза біля Каїра була побудована для Хетпет, жриці богині фертильності Хаттори, яка допомагала жінкам під час пологів, пише Громадське радіо з посиланням на RTE.

Гробницю виявили під час земляних робіт на західному кладовищі Гізи командою єгипетських археологів під керівництвом Мостафи Вазірі, генерального секретаря Верховної Ради старожитностей.

В Міністерстві заявили, що на цвинтарі розміщені гробниці вищих посадових осіб з П’ятої династії Старого Королівства (2465-2323 рр. до н.е.), а деякі з них вже були розриті з 1842 року. В міністерстві розповіли, що в могилі є настінні картини, які в хорошому стані і, на яких зображена Хетта.

У картинах також показані сцени музичних і танцювальних виступів, а також дві сцени з мавпами, які на той час були домашніми тваринами. На одному з малюнків мавпа збирає і їсть фрукти, а  на іншій танцює перед оркестром. Вазірі сказав, що картини були незвичними.

«Такі сюжети рідкісні … і раніше були знайдені лише в (Стародавньому Королівстві) могилі «Ка-Ібер», де на картині зображено мавп, які танцюють, перед гітаристом, а не оркестром», — сказав він.

Ця гробниця знаходиться в Саккарі, некрополі приблизно за 20 км на південь від Каїра. Г-н Енані заявив журналістам, що нова гробниця включає «басейн для очищення, на якому вигравірується ім’я власника могили та її назви».

«Німецька експедиція знайшла в 1909 році колекцію старожитностей, що несе ім’я цієї жінки, або жінку, яка має таке саме ім’я, і ​​ці старовини були перенесені до Берлінського музею у той час», — сказав він.

«І через 109 років ми знаходимо цю гробницю, яка носить ім’я Хетпет».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...