Старший солдат Вадим Федорченко вирушив сьогодні додому, на Харківщину. Хоча російські окупанти його вбили у бою ще 9 лютого 2015 року. Про це йдеться у повідомленні прес-службі Оперативного командування «Схід» ЗСУ.
Того дня, 9 лютого 2015 року, приблизно о 8 ранку з Дебальцевого в напрямку Харкова через Бахмут вирушила колона.
20-річний Вадим Федорченко керував КамАЗом, в кабіні якого також перебував начальник бронетанкової служби 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу майор Микита Недоводієв. В районі Логвинового колона з засідки була розстріляна окупантами та їх пособниками.
До останнього часу доля Вадима Федорченка залишалася невідомою. Лише наприкінці серпня поточного року завдяки спільним діям військових, слідчих Служба безпеки України, Національна поліція України, судово-медичної експертизи Міністерство охорони здоров'я України, експертів Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за допомогою молекулярно-генетичного порівняльного аналізу було встановлено, що одне з тіл військовослужбовців, вивезених у березні 2015 року з району Дебальцевого, не ідентифікованих та похованих на Краснопільському кладовищі міста Дніпро, належить саме Вадиму Олександровичу Федорченко.
- Мій старший син нікого не боявся, - згадує батько полеглого воїна Олександр Федорченко. – Я виховав його відповідальним, сильним чоловіком, який добре розумівся на техніці, на якого покладали великі надії… Коли почалася війна, Вадим проходив строкову військову службу, але уклав контракт до кінця особливого періоду. Про те, що знаходиться в районі проведення АТО, повідомив вже по факту. В останній раз подзвонив нам зранку того дня, 9 лютого. Потім з його номера вже нам дзвонили вбивці…
Останки армійця з 101 ОБрО ГШ ЗСУ сьогодні відправилися в рідне село Павлівка Близнюківського району Харківської області. Ексгумацію на Краснопільському кладовищі провели офіцери Цивільно-військове співробітництво - CIMIC Збройних Сил України.
- Ми перепоховаємо зараз четвертого з початку року військовослужбовця з числа тих, хто загинув у перші роки війни та особа якого вважалася невідомою, - сказав офіцер відділу пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України майор Володимир Біленко. – Наразі зниклими без вісті вважаються ще 70 військовослужбовців ЗС України. Особу 24 встановлено за аналізом ДНК, але рідні результати експертизи не визнали…
Старшого солдата Вадима Федорченка поховають завтра о 10:00 в його рідному селі Павлівка Близнюківського району Харківської області.