Хто фаворит? У якій формі команди? Як проявить себе новий наставник «Львова»?
Після львівського дербі у 22 турі стало зрозуміло, що наступного матчу чекати не довго: календар другої частини чемпіонату звів команди між собою. Та чи міг хто-небудь взагалі прогнозувати, що «Карпати» пропустять інші матчі та третій поспіль офіційний поєдинок проводити проти «Львова»?
Посткарантинний відрізок у «Львова» відверто не задався: після нічиєї з «Ворсклою» лише поразки. Ще й тенденція доволі невтішна: якщо умовно домашній поєдинок з СК «Дніпро-1» завершився мінімальною поразкою, то «Олімпіку» програли вже у два м’ячі, а «Маріуполю» у три.
Цікавим є й момент завершення співпраці з попереднім наставником «муніципалів» Егіше Мелікяном. На офіційному сайті йдеться про завершення терміну дії, але екснаставник досить прямо в одному з інтерв’ю розповів: навіть якби клуб запропонував продовження співпраці, цього би не сталося. Завдання клубу, а саме боротьба за зону єврокубків у наступному сезоні, та фінансування Егіше Мелікян вважає неспівмірними.
Що ж до «Карпат», то оцінити їхній рівень готовності вкрай важко. Так, команда вже вийшла з карантину та навіть була готова грати з «Олімпіком». Відтермінування цього поєдинку дало змогу краще підготуватися до дербі. І тут є одразу декілька плюсів: покращення фізичної готовності, можливість готуватися безпосередньо до гри з прямим конкурентом за рятівне 11 місце та час. Час, за який можуть повернутися навіть ті гравці, які тиждень тому ще не мали негативних тестів на Covid-19.
«Карпати» вже давно, а «Львів» після останніх невдач не будуть включатися у боротьбу за 7-8 місця, тобто за плей-оф до Ліги Європи. Другу шістку зараз можна ділити на дві умовні підгрупи, де СК «Дніпро-1», «Маріуполь» та окрилена виходом у фінал Кубка України «Ворскла» змагаються за 7-9 місця, а «Олімпік», ФК «Львів» та «Карпати» намагаються втриматися в еліті українського футболу.
З моменту призупинення змагань у березні до першого матчу «Карпат» наприкінці червня «зелено-білі» вимушені робити декілька змін у складі. Закінчився термін оренди у найкращого бомбардира та одного з лідерів у центрі поля Єгора Назарини, покинули клуб обоє люксембуржців, які були гравцями основного складу.
За відсутності офіційних матчів «зелено-білим» навряд чи вдаватиметься комбінаційний футбол, а для контратакувального футболу може не вистачити фізичної готовності. Не говорить на користь «Карпат» і той факт, що «Львів» має нового наставника. Адже зміна тренера це завжди емоційне потрясіння, яке може мати позитивний ефект. Бразильці та українці «муніципалів» прагнутимуть довести свою профпридатність: втрачати власний контракт зараз не захоче ніхто, адже знайти клуб у 2020 році, який погодиться платити тобі таку ж зарплату буде непросто.
Рятівною зброєю «Карпат» можуть і повинні ставати кроси у штрафну. Коли в твоїй обоймі є гравці з такою антропометрією, як у Матара Ндіайє чи Александру Бойчука (зріст обох – 191 сантиметр). Звичайно, що обох на полі не буде, адже втрачати одного футболіста в центрі поля, коли твоя команда не на ходу, а суперник вже грає майже місяць, це практично самогубство. Але тримати суперника в постійній напрузі, давши почергово зіграти обом – саме те, що треба.
Перемога для обох команд буде святом: «Карпати» востаннє йшли з поля переможцями ще 14 вересня, коли вдома обіграли з рахунком 2:1 «Ворсклу». «Львів» же востаннє отримував 3 бали 23 лютого: тоді, завдяки голу Ярослава Богунова вони мінімально здолали «Олімпік». Цілком можливо, що матч видасться емоційним та багатим на порушення і попередження: бажання доводити свою профпридатність з однієї сторони зіштовхнеться з молодістю та запалом оновлених та ще більш омолоджених «Карпат» з іншої.
Початок матчу вже завтра, 27 червня, о 17:00. Чи скоротять відстань «зелено-білі» від рятівного 11 місця? Чи зможе Георгій Цецадзе стартувати в УПЛ з перемоги? Для отримання відповідей на ці запитання необхідно ще трохи почекати.
Тарас Жереебцький, Гал-Інфо