Слухай онлайн
Спорт

Пхьончхан-2018: п’ять надій Львова

З 9 по 25 лютого у Пхьончхані візьме старт ХХІІІ за ліком зимова Олімпіада. Наразі українські спортсмени здобули 33 перепустки до Південної Кореї, але ліцензійний відбір ще триває.

Україна буде представлена у 9-10 видах спорту: у біатлоні, лижних гонках, фігурному катанні, санному спорті, фрістайлі, гірськолижному спорті, сноубордингу, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліну, скелетоні. Очікується, що участь в Олімпіаді - 2018 візьмуть представники 95 країн світу, які розіграють медалі у 15 зимових видах спорту. Львівщину на головних змаганнях чотириріччя у Південній Кореї представлятиме п’ятеро спортсменів, серед яких санкарі Олена Стецків (1994 р.н.), Олена Шхумова (1993 р.н.) Антон Дукач (1995 р.н.), Роман Захарків (1991 р.н.) та гірськолижниця Ольга Книш (1995 р.н.). Кореспондент Гал-інфо представляє львівські надії у Південній Кореї.

Роман Захарків (санний спорт, 1991 р.н.)

Найтитулованіший та найдосвідченіший посланець Львівщини, для якого ця Олімпіада стане третьою у спортивній кар’єрі. Майстер спорту України з санного спорту, член національної збірної команди України з санного спорту; представляє Львівську обласну школу вищої спортивної майстерності та фізкультурно-спортивне товариство «Колос», вихованець Львівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Беркут», випускник Львівського училища фізичної культури та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, учасник зимових Олімпіад 2010 року (Ванкувер) та 2014 року (Сочі), п’ятий лауреат чемпіонату Європи 2015 року, сьомий лауреат Кубка світу 2016 року в командній естафеті; багаторазовий чемпіон України. Тренери – Іван Баїк, заслужений тренер України Володимир Вахрушев, Володимир Некотєнєв. В олімпійському Пхьончхані виступатиме в двомісному екіпажі та в командній естафеті.

Антон Дукач (санний спорт, 1995 р.н.)

Майстер спорту України з санного спорту, член національної збірної команди України з санного спорту; учасник перших зимових юнацьких Олімпійських ігор 2012 року в Інсбруку (Австрія), де був прапороносцем української збірної на параді відкриття. На цих змаганнях трішки не дотягнув до олімпійського п’єдесталу, фінішувавши четвертим у змаганнях одномісних саней.

Представляє фізкультурно-спортивне товариство «Колос», вихованець Львівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Беркут», студент НУ «Львівська Політехніка».

Серед кращих результатів: 2 місце в Кубку світу серед юніорів 2015 року (м. Вінтенберг, Німеччина), де встановив рекорд траси, який тримається до теперішнього часу; четвертий лауреат чемпіонату Європи 2015 року в командній естафеті (м. Вінтенберг, Німеччина), сьомий лауреат Кубку світу 2016 року в командній естафеті. Тренери - Дмитро Нєкотєнєв, заслужений тренер України Володимир Вахрушев, Іван Баїк. В олімпійському Пхьончхані виступатиме в одномісних санях серед чоловіків та в командній естафеті.

Олена Стецків (санний спорт, 1994 р.н.)

Майстер спорту України з санного спорту; член національної збірної команди України з санного спорту; учасниця Перших зимових Юнацьких олімпійських Ігор-2012 (Інсбрук), учасниця ХХІІ Олімпійських ігор-2014 (Сочі); учасниця чемпіонатів Європи та світу; багаторазова чемпіонка України в різних вікових категоріях, чемпіонка України 2017 року.

Представниця обласної школи вищої спортивної майстерності та фізкультурно-спортивного товариства «Колос», вихованка спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Беркут». Випускниця Львівського училища фізичної культури та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Тренери: Заслужений тренер  України Володимир Вахрушев, Тарас Гарцула. В олімпійському Пхьончхані виступатиме у змаганнях серед жінок та в командній естафеті. У січні Олену Стецків визнали найкращою спортсменкою Львівщини. З рук голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянського Олена, а також її тренери Тарас Гарцула та Володимир Вахрушев отримали пам’ятні нагороди та грошові премії (на фото).

Олена Шхумова (санний спорт, 1993 р.н.)

Олена однією з останніх у олімпійській збірній команді України отримала право виступу у Південній Кореї, але саме вона здобула ліцензію для олімпійського виступу України серед жіночих саней.

Олена Шхумова - майстер спорту України з санного спорту, член національної збірної команди України з санного спорту. Представниця обласної школи вищої спортивної майстерності та фізкультурно-спортивного товариства «Колос», вихованка спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Беркут». Випускниця Львівського училища фізичної культури та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Серед кращих результатів – 7 місце в Кубку Світу 2016 року в командній естафеті, 23 місце в чемпіонаті Світу 2017 року в жіночих одномісних санях; чемпіонка України. Тренери – ЗТ України Володимир Вахрушев, Іван Баїк, Олег Жеребецький. В олімпійському Пхьончхані виступатиме у змаганнях серед жінок.

У складі тренерського колективу національної збірної команди України з санного спорту у Південній Кореї працюватимуть троє найкращих фахівців: Тарас Гарцула, Володимир Вахрушев та Олег Жеребецький.

Ольга Книш (гірськолижний спорт, 1995р.н.)

Ольга - наймолодша серед представників Львівщини на зимовій Олімпіаді. Вихованка спортивно-оздоровчого клубу «Евеленч», львівська «динамівка», чемпіонка України 2017 та 2018 років, майстер спорту з гірськолижного спорту, яка змагатиметься у трьох дисциплінах: супер-гігант, гігант та слалом.

Ольга Книш – випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Перший тренер – майстер спорту Олена Шай (львівська СДЮШОР з гірськолижного спорту). Разом з Ольгою Книш до Пхьончхана вирушить її наставниця, тренер жіночої національної збірної команди України, учасниця ХVIII зимових Олімпійських ігор з гірськолижного спорту львів’янка Юлія Шепіленко.

Нагадаємо що Українська держава задекларувала виплати таких винагород за олімпійські медалі: за перше місце — 125 тисяч доларів, за друге місце — 80, за третє — 55. Формується також позабюджетний призовий фонд для тих українських спортсменів, які стануть переможцями та призерами Зимових Олімпійських Ігор. Кожен український медаліст зимової Олімпіади 2018 року отримає додаткове матеріальне заохочення у таких розмірах: бронзові призери отримають по 150 000 грн., срібні – по 300 000 грн., а премія за олімпійське "золото" становитиме 500 000 гривень.

P.S. ІА Гал-інфо висловлює подяку заступнику начальника управління з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації Оксані Вацебі за сприяння у підготовці матеріалу.

Богдан Пастернак, Гал-інфо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...