Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини України: Як стати відьмою, або сороміцький поцілунок
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

Як стати відьмою, або сороміцький поцілунок

Хто такі відьми? Невеликий огляд Дмитра Димидюка спеціально для Гал-інфо.

Звісно ж, якщо упустити моменти міфології, то це якась нестандартна жінка, яка своєю дивакуватою поведінкою та, найчастіше, аскетичним способом життя відлякувала навколишніх обивателів. Неосвічені простолюдини бачили у такій “інакшій людині” певну небезпеку своєму традиційному способу життя, через що й появився міф про “відьму” – жінку з надприродними силами, які вона використовує на шкоду людям.

“Шабаш відьом в країні басків” (Франсиско Гойя, 1797–1798).

В світогляді більшості селян відьми мали гарне руде волосся, а на лівому плечі у них була якась відмітка (подряпина чи родинна пляма), яка вважалася знаком диявола. У світобаченні тогочасних людей відьми не вирішували військових конфліктів та не прогнозували курс долара, натомість займаючись “набагато важливішими справами”: “відбирали молоко у корів, вовну в овець, яйця в домашньої птиці та сало у свиней; позбавляти людей урожаю та робили їх вовкулаками; насилали хвороби; псували продукти та керували погодою” (про що ще згадується у творі Григорія Квітки–Основ’яненка “Конотопська відьма”).

“Шабаш відьом” (Франс Франкен молодший, поч. XVI ст.).

Середньовічні люди вважали, що для того щоб жінці стати відьмою потрібно було укласти договір з дияволом або отримати цей дар у спадок. Існував ще й третій спосіб – участь у відьомському шабаші, про що ми детально поговоримо далі.

Лиса гора в Києві – відоме місце шабашів.

Беручи участь у шабаші, жінка насамперед повинна була відректися від Бога. Опісля, вона давала присягу дияволу та проходила певний обряд посвячення. В самому кінці жінка повинна була поцілувати дупу диявола, виражаючи тим самим повагу до нього.

“Сороміцький поцілунок”.

Насправді ж, диявол не являвся відьмам вживу, тому вони змушенні були цілувати “дупу” головної відьми. Хоча, враховуючи той факт, що перед шабашем відьми могли приймати наркотичні зілля, то у галюцинаціях вони могли не тільки літати на мітлах, але й бачити самого чорта, котрий також міг появлятися у формі барана, козла, чорного кота чи жаби.

Відьомський шабаш.

Для сучасних людей ця інформація видається дикістю, але в середньовіччі тривали цілі судові процеси та полювання на відьом. Якщо кілька людей звинувачували якусь жінку у чаклунстві чи у зв’язках з дияволом, то “новоспечену відьму” чекало тортурування та смертна кара (найчастіше у вигляді спалення).

Спалення відьом (середина XVI ст.).

До речі, у наш час у Саудівській Аравії за магічні обряди чекає смертна кара. Причому це покарання застосовується на практиці: в 2011 р. саудівська влада обезголовила одну жінку “за чаклунство і зв'язок з нечистою силою”.

Дмитро Димидюк спеціально для Гал-інфо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ