Напередодні, 23 червня, у день святкування Пресвятої Трійці біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбулось мистецьке обрядове дійство «Зелені свята» та «Івана Купала».
За словами директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк, Львівщина багата на різноманітні обряди, звичаї та традиції, і сьогодні дуже важливо пам’ятати про наше культурне надбання.
«Народна творчість, обряди, звичаї та традиції – це ті складові, які формують нашу культуру, передаються з покоління в покоління і збагачують наше народне мистецтво. Вони є унікальним виразом національної ідентичності, вони відображають глибинні цінності та переказують унікальність історії та самобутність нашого краю. Дякую колективам Буської ТГ за їхній креатив, неймовірний талант, збереження та популяризацію народного мистецтва», – зазначила Ірина Гаврилюк.
Учасниками мистецького дійства стали кращі народні зразкові, аматорські та художні колективи Буської територіальної громади:
-
Народна хореографічна студія «Арніка», кер. А. Діяк;
-
Народний театральний колектив «Свічадо», кер. О. Шквір;
-
Народна вокальна формація «Надбужанки», кер. І. Лаврін;
-
Зразковий ансамбль танцю «Нові Зірки», кер. М. Цюпка;
-
Молодіжний аматорський колектив «ВідижО», кер. М. Коза.
Як розповіли у Буській ТГ, колоритними та яскравими були танцювальні постановки від Народної хореографічної студії «Арніка» та Зразкового ансамблю танцю «Нові Зірки». Вражали автентичним виконанням вокальний колектив «Відижо», а Народна вокальна формація «Надбужанки» тішила публіку сучасними і давніми українськими хітами. Стародавні обряди українського весілля та автентичних хороводів на свято Купала представили учасники Народного театрального колективу «Свічадо». Численна публіка тепло вітала кожен виступ, а на завершення програми всіх присутніх львівʼян та гостей міста частували бузецьким короваєм.