Цієї неділі, 28 січні, до Львова приїдуть народні колективи з Верховини, щоб показати театралізоване автентичне мистецьке свято. Захід відбудеться під назвою «День Гуцульської культури на Львівщині», передає Гал-інфо.
Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало розповіла чого очікувати від святкування.
«Уперше на Львівщині ми проведемо Дні гуцульської культури. Це дуже цікава та крута подія, яка відбудеться цієї неділі на площі Т. Шевченка о 14.00. До нас приїдуть з сіл Замагура, Буковиця, Криворівня, Красноїлля Верховинського району Івано-Франківської області з мистецьким дарунком. Нагадають про автентичну культуру, покажуть у всій красі народний колорит та промисл. Загалом буде 150 учасників художньої самодіяльності – справжніх нащадків літописних уличів.
Плануємо встановити близько 20 палаток, в яких буде виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва (вишивка, живопис, ткацтво, кушнірство, бісероплетіння, писанкарство), майстер-класи з виготовлення гуцульських речей і виробів декоративно-ужиткового мистецтва, також – виставка-продаж дарів природи Карпат», – розповіла Мирослава Туркало.
А ось Голова комітету Верховної ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький переконаний, що така співпраця принесе добрі плоди.
«Львів і Гуцульщину завжди єднали надзвичайно теплі і давні зв’язки. Адже Гуцульщена була місцем курортів, місцем для відпочинку. Наприклад, Михайло Грушевський 12 років до початку Першої світової війни, щоліта відвідував Криворівню біля Верховини. А для український каменяра Івана Франка ця місцевість була рідною. Окрім львів’ян на Гуцульщину їздили набратись сил: Іван Труш, Леся Українка. Ми раді, що традиція зв’язків триває і до сьогодні», - зазначив Микола Княжицький.
Зараз надзвичайно важливо зберегти ту культурну традицію, яка існує зараз. Ми знаходимось на етапі місцевого самоврядування. На жаль, коли люди в Києві продумують яким чином зробити цю реформу, у той час інтереси специфічних регіонів, гірських, знаходяться поза увагою. Адже гуцули потребують більшої кількості садочків та шкіл. Назавжди вистачає на це грошей. Очевидно, що ми всі маємо бути надзвичайно вдячні керівництву на місцях, які локально доопроцьовують складні питання".
Голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк розповів наступне.
«Колективи, які приїдуть до Львова нічого нового не придумуватимуть. Вони тільки покажуть своє життя, розкажуть про те, як вони живуть і яких звичаїв, традицій дотримуються. Гості заходу зможуть побачити гуцульських колядників, які нещодавно ходили від хати і до хати і прославляти Різдво Христове. А один з колективів покаже автентичне гуцульське весілля: як збирається молода, молодий, яких обрядів дотримуються. Також на святі будуть танцювальні колективи. У подальшому ми сподіваємось продовжити співпрацю, щоб разом впроваджувати національні проекти».