Археологи виявили в північному Єрусалимі поселення віком 7 000 років – таким чином, одне з найбільш ключових міст людської цивілізації виявилося набагато старшим, аніж вважали раніше. Про це повідомляє Католицький оглядач з посиланням на sralike.org
За даними Управління старовини Ізраїлю, під час розкопок на півночі Єрусалиму знайшли залишки поселення людей, що належать до мідного віку, тобто до V тисячоліття до н. е. Археологів запросили туди, щоб дослідити ґрунт перед тим, як прокладати нове шосе. Період, коли були ці знахідки, називається ще мідно-кам'яним, тому що в той час люди вже починали використовувати знаряддя праці, виготовлені з міді, але ще не відмовилися і від кам'яних.
«Пам'ятники мідно-кам'яного періоду відомі в пустелі Негев, в Галілеї, але практично повністю відсутні на пагорбах Юдеї та в Єрусалимі, – говорить доктор Омрі Барзілай з Управління старовини. – Хоча останніми роками ми знаходили сліди поселень мідно-кам'яного віку в різних частинах Єрусалима, всі вони були вкрай розкиданими. Тепер ми вперше виявили значні артефакти семитисячолітньої давності».
Йдеться про керамічний посуд, чашу з базальту, знаряддя праці з кремнію – всі вони типові для мідно-кам'яного віку.
«Тепер, після закінчення розкопок, абсолютно зрозуміло, що на цьому місці на території нинішнього Єрусалиму було колись значне поселення, – впевнений керівник розкопок Роніт Лупо. – Крім кераміки і приголомшливих виробів з кремнію ми знайшли маленькі серпи для збирання зернових, поліровані сокири і долота для будівництва, навіть намиста з дорогоцінних каменів. Особливо цінними є жорна, ступки і товкачики з базальту, за якими можна судити як про рівень технології тих часів, так і скласти уявлення про те, чим харчувалися люди». Досі вважалося, що перше поселення на території сучасного Єрусалиму було засноване 4500-3500 років до н. е.