Велика Британія розширила список санкцій, додавши 25 компаній та громадян, які допомагають Кремлю вести війну проти України. Йдеться про 22 іноземні компанії та три російські, які імпортують електроніку для військового обладнання.
Оновлений документ опублікований 8 серпня на сайті британського уряду.
Як пише Суспільне, санкції запровадили проти приватних осіб та компаній в Ірані, Туреччині, Дубаї, Словаччині та Швейцарії, які, як вважає влада Британії, імпортували електроніку, необхідну для російського військового обладнання. Зокрема:
- 2 турецькі компанії Turkik Union і Azu International за допомогу в експорті до Росії мікроелектроніки,
- компанія Aeromotus Unmanned Aerial Vehicles Trading LLC, що базується в Дубаї, за роль у постачанні дронів і компонентів для дронів Росії,
- громадянин Словаччини Ашот Мкртичев за його участь у спробі збройової угоди між Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) і Росією,
- громадянин Швейцарії Ансельм Оскар Шмукі за його роль у російському секторі фінансових послуг, зокрема як голова московського офісу DuLac Capital Ltd.
Під обмеження потрапили іранські фізичні та юридичні особи, залучені до дослідження, розробки та виробництва БПЛА для Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Серед них — іранський виробник безпілотників Paravar Pars та сім його керівників, які у лютому вже потрапили під санкції США.
Окрім того, Британія розширила список санкцій щодо шести білоруських компаній, пов'язані з виробництвом військової техніки для білоруського режиму, що безпосередньо сприяло незаконній війні Росії. Під обмеження потрапили:
- Білоруське оптико-механічне об'єднання "БелОМО",
- ВАТ "2566 завод з ремонту радіоелектронного озброєння",
- ВАТ "Пеленг",
- ВАТ "Гомельський радіозавод",
- ВАТ "Кідма тек",
- ВАТ "Оршанський авіаремонтний завод".
Велика Британія також наклала санкції на три російські компанії, які працюють у секторі електроніки, за їхню роль у закупівлі західної мікроелектроніки, що є необхідною для підтримки війни в Україні.
Санкціями передбачене заморожування активів цих підприємств, а також заборона на їхнє фінансування.