Слухай онлайн
Кримінал

Cправа Гандзюк: слідство просило продовжити терміни досудового розслідування

Печерський суд Києва відклав розгляд клопотання прокуратури щодо продовження строків досудового слідства у провадженні щодо підозрюваних замовника та організатора нападу на Гандзюк Владислава Мангера та Олексія Левіна, у зв'язку з тим, що захисники фігурантів заявили про відвід судді.

Про це передає hromadske.

Засідання проходило лише за участі сторін у справі у зв’язку з особливим режимом роботи суду для запобігання поширення коронавірусу.

Прокурори в клопотанні просять продовжити досудове слідство до 12 місяців загалом (ще на чотири) — до липня 2020 року, у зв’язку з необхідністю проведення додаткових слідчих дій, допиту Олексія Левіна.

Адвокати заявили про відвід судді, наголошуючи на її упередженості. Також у коментарі hromadske адвокат підозрюваного Владислава Мангера Олександр Шадрін заявив, що вони виступають проти продовження строків досудового слідства.

ʺТаке рішення вже приймалось. Строки досудового розслідування продовжували до максимальних 12 місяців, далі продовження неможливе. Наша позиція така, що генеральна прокуратура має прийняти рішення про закриття провадження відносно Мангера, у зв’язку з відсутністю достатніх доказівʺ, — сказав адвокат Шадрін.

Водночас прокурор Ярослав Ущепівський зазначив, що досудове слідство продовжували щодо інших фігурантів справи, але не в окремому провадженні щодо Левіна та Мангера. Останнє провадження було призупинене через розшук Левіна.

Термін досудового слідства спливає 2 квітня. До цього часу також було взято під варту Олексія Левіна (Москаленка).

У коментарі hromadske Владислав Мангер запевнив, що не бачить підстав продовжувати досудове слідство.

ʺЯкщо ви піднімете літнє засідання, там прокуратура вже просила продовжити строки до 12 місяців. Цей термін завершується 3 квітня. Я думаю, що варто, щоб усі чітко дотримувалися закону — і адвокати, і прокуратураʺ, — сказав Мангер.

Він також додав, що його позиція залишилася незмінною і він вважає себе повністю невинним.

ʺЦі два свідки, на якому ґрунтувалася підозра і які називали нібито якогось ʺМиколайовичаʺ, щодо одного (Сергія Торбіна — ред.) ми передали позов до суду, щоб зробити лінгвістичну експертизу, тому що запідозрили, що він читав з папірця. Але на жаль прокуратура не може знайти диск. По другому (Ігорю Павловському — ред.) він чітко сказав 17 грудня слідчому судді про те, що ніякого ʺМиколайовичаʺ не було, а просто людині потрібно було на той час вийти з в’язниці і він був готовий свідчити усе що хочетеʺ, — сказав Мангер та додав, що йому невідомо про поїздку його захисника до Левіна у Болгарію.

Раніше підозрюваний Левін заперечив свою причетність до злочину та розповів про зв’язки з іншими фігурантами справи.

Раніше слідство призупиняло розслідування щодо Мангера та Левіна у зв’язку з розшуком останнього За словами заступника генерального прокурора Віктора Трепака, обвинувальний акт щодо обох підозрюваних може піти до суду цього року. Також Трепак заявив, що раніше слідчі намагалися шукати Левіна у Болгарії, але його завчасно попередили. Провадження щодо ймовірного сприяння правоохоронних органів втечі Левіна та його переховування розслідує ДБР.

Як писало Гал-інфо, було завершено екстрадицію до України з Республіки Болгарія Олексія Москаленка (Левіна), якого підозрюють у причетності до нападу на Катерину Гандзюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");