Як інформують у прес-центрі ООС, делегація експертів НАТО зі стратегічних комунікацій відвідала з робочим візитом район проведення операції Об'єднаних Сил.
На Приазов'ї група експертів у сфері стратегічних комунікацій з країн НАТО вивчала досвід та нові підходи, які застосовуються Збройними Силами України, органами місцевої влади та структурами сектору оборони й безпеки у напрямках реалізації стратегічних комунікації в районі проведення операції Об'єднаних сил (ООС).
Під час брифінгу, який провів для делегації заступник начальника штабу ООС з стратегічних комунікацій полковник Руслан Мирошниченко, іноземні гості ознайомились із поточною безпековою ситуацією в районі проведення ООС. Під час заходу, акцент було зроблено на місце і роль Об'єднаних сил у формуванні надійного безпекового середовища на території Донецької та Луганської областей.
Особливу увагу було зосереджено на освітньому, культурному та гуманітарному аспектах стратегічних комунікацій Об'єднаних сил. Зокрема, створення умов для ознайомлення місцевих жителів з новинками українського кіномистецтва, театру, музики, популяризація медіа-освіти серед дітей та юнацтва, надання гуманітарної допомоги тощо. Адже один з пріоритетних напрямків діяльності в гуманітарній сфері - це робота із цивільним населенням. Простим людям, мешканцям Донеччини та Луганщини потрібні нормальні умови для життя, розвитку дітей, своєчасна допомога і підтримка.
Європейців зацікавили кроки, зроблені відповідними структурними підрозділами ООС стосовно відновлення соціально важливої інфраструктури, надання ефективної медичної допомоги людям у прифронтових районах, забезпечення заходів дозвілля та культури і створення відповідних умов для відпочинку дітей.
Нашим західним партнерам розповіли про пілотні проекти штабу Об'єднаних сил, спрямовані на розвиток дитячих медіа та якісно новий проект ʺУкраїнське кіно – Донбасуʺ. Родзинка цієї програми – безкоштовна демонстрація для мешканців малих міст та сіл у прифронтовій зоні Донеччини та Луганщини різножанрових новинок вітчизняного кінематографу.
‒ Україна та її Збройні Сили мають справді унікальний досвід у сфері зв'язків з громадськістю, цивільно-військового співробітництва, реалізації комплексних проектів та розвитку інших елементів системи стратегічних комунікацій, ‒ відзначив полковник Руслан Мирошниченко. ‒ Чому наш досвід цікавий для представників НАТО? Українські військові, які перебувають в районі проведення операції об'єднаних сил, щоденно наполегливо працюють на зміцнення довіри та співпраці між армією та народом, разом відбудовуючи регіон та відновлюючи мирне життя. Ми об'єктивно інформуємо людей про діяльність та завдання операції Об'єднаних Сил. Розповідаємо також про роль Об'єднаних сил в забезпеченні умов для сталого розвитку регіону. Також активно співпрацюємо з органами місцевої влади та з регіональними ЗМІ, ‒ додав він.
Іноземні експерти змогли на практиці переконатися в високому рівні довіри людей до українського СІМІС, коли відвідали кілька населених пунктів поблизу лінії зіткнення. Зокрема, на власні очі побачили як працює унікальний християнський табір відпочинку у Піонерському, за підтримки офіцерів цивільно-військового співробітництва. Молоде подружжя, священик та його дружина, організували за допомогою групи СІМІС, для дітей з багатодітних сімей прифронтових сіл справжній оазис відпочинку. Як каже отець Т., їхня мета – мінімізувати наслідки війни для молодого покоління українців та створити умови для повноцінного розвитку дітей. ʺКраїна безтурботного дитинстваʺ. Саме таку назву дали місцеві жителі цьому закладу. Кожного дня тут відпочивають понад 80 дітей. Вони граються, співають українські народні пісні, танцюють, малюють тощо. На вихідні та свята ходять у новозбудований храм.
Також іноземні представники побували у Бердянському, де ознайомились з роботою єдиного в селі медичного пункту. Оглянули житлові будинки місцевих жителів, які були пошкоджені внаслідок ударів артилерії російсько-окупаційних військ кілька років тому. Деякі з них вже вдалося відновити: встановили нове перекриття, вікна та двері, полагодили зовнішні стіни від уламків снарядів та упорядкували прибудинкові подвір'я.
Підбиваючи підсумки візиту слід зазначити, що західні партнери отримали унікальну можливість ознайомитися з комплексом заходів стратегічних комунікацій Об'єднаних сил у поєднанні з зусиллями місцевої влади, спрямовані на створення здорового конструктивного інформаційного простору та атмосфери довіри між людьми, армією та владою.