Слухай онлайн
Культура  |  Історія

Депутати Львівщини виділили 1 млн грн на збереження дерев’яних храмів

Сьогодні, 23 лютого, під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати затвердили обласну програму "Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021 – 2025 роки", інформує кореспондент Гал-інфо.
Іконостас, який тепер можна побачити у церкві з Клокучки, сформований з музейної колекції творів іконописного мистецтва. Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Загалом на усі заходи програми з обласного бюджету виділять – 22 млн грн. Повний перелік об’єктів, на яких цьогоріч виконуватимуть ремонтні, реставраційні роботи, обласна рада затверджуватиме додатково.

500 тисяч гривень витратять на реставрацію іконостасів та стінописів пам’яток сакральної архітектури. Ще понад 2 млн гривень скерують на реставрацію пам’яток, внесених до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, у тому числі виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Зокрема,  передбачено також реставрація, збереження, охорона, дослідження замків, палаців та резиденцій, а також мурованих храмів та монастирів. В рамках програми передбачено кошти на збереження та дослідження «Історичних міст та сіл Львівщини»,археологічні обстеження та популяризацію культурної спадщини області.   

Понад 1 млн гривень витратять на збереження дерев’яних храмів на Львівщині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ