Слухай онлайн
Культура

Держкіно презентувало онлайн-довідник національних фільмів

Державне агентство з питань кіно представило онлайн-довідник "База національних фільмів України" – найповнішу базу даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України.

"Ми маємо на меті створити безкоштовну інформаційну платформу про аудіовізуальний сектор України, яка об’єднає провідних спеціалістів кіноіндустрії нашої країни", - йдеться у повідомленні Держкіно.

Зараз в онлайн-довіднику міститься інформація про 2157 фільмів, 

  • створених за підтримки Держкіно (з 2007 р. і дотепер),

  • Міністерства культури (держзамовлення, до 2006 р.),

  • та сучасних стрічок, створених без залучення держфінансування,

  • за часовими рамками від "Запорізької Січі" Данила Сахненка 1911 року до "Безславних кріпаків" Романа Перфільєва 2020 року.

Вся історія українського кіно в єдиному місці

У довіднику доступна інформація про фільми, створені не лише за період Незалежності, а й у попередні роки, в тому числі – фільми Всеукраїнського фотокіноуправління, Українфільму, кіностудії ім. Довженка, УкрАнімаФільму, Київської студії науково-популярних фільмів, Укркінохроніки та багатьох інших.

Унікальні кадри та оцифровані титри

Спеціально для онлайн-довідника зроблено кадри та оцифровано титри до майже 20 відсотків представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було (перш за все, це стосується науково-популярних серій виробництва Київнаукфільм, значної кількості короткометражних фільмів).

У базі даних – 12 713 кінопрофесіоналів та 384 компанії-виробники українського кіно.

Ознайомитися із онлайн-довідником можна на сайті Держкіно за посиланням.

Ми маємо на меті подальший розвиток цього проекту, тому якщо ви хотіли б додати чи уточнити інформацію про себе, свій фільм чи кінокомпанію – пишіть нам на info@usfa.gov.ua з приміткою «Онлайн-каталог».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ