Використовуючи лазерний радар на площі близько 2000 квадратних кілометрів у джунглях Гватемали, археологам вдалось відкрити 60 000 унікальних споруд, які разом утворюють цілі мегаполіси.
Повідомлення про знайдену інфраструктуру, яка включала іригаційні канали та сільськогосподарські угіддя промислових масштабів, надійшло від міжнародної команди археологів зі США, Європи та Гватемали, повідомляє Science Ukraine з посиланням на AP.
Попередні дані свідчать, що у низовинах могли проживати близько 10 мільйонів людей. Це частково пояснює надзвичайно розвинену інфраструктуру, яка досі ховалася під товщею гватемальських джунглів.
Нові дані також показали, що ця територія була заселена у два-три рази щільніше, ніж вважалося раніше.
Під час пошуків дослідники використали технологію LIDAR (Light Detection and Ranging). Лазерне обладнання, встановлене на борту літака, дозволило просканувати рекордну площу густих лісів Гватемали. Для цього були залучені фахівці з проекту PACUNAM LIDAR Initiative.
Інноваційний підхід дозволив відсканувати понад 2000 км кв. поверхні.
Лазерне картографування виявило близько 60 000 індивідуальних споруд, включаючи чотири великих церемоніальних центри майя з площами та пірамідами.
Уся ця територія у минулому була щільно заселена представниками цивілізації майя, чия культура існувала у період між 1000 р. до н.е. та 900 р. н.е.
Найбільш важливе місто майя, Тікаль, виявилось у три-чотири рази більшим, ніж вважали вчені. Археологи також відкрили у центрі міста раніше невідому велику піраміду та споруду, яку «не можна назвати нічим іншим, окрім як фортецею майя».