Слухай онлайн
Спорт

Генеральний директор ПФК "Львів": позиція "Карпат" мені відверто незрозуміла

Останнім часом інформаційний простір України штормить чутками, новинами, зверненнями з табору львівського футбольного клубу «Карпати».

Команда, яка ще нещодавно входила до переліку найкращих футбольних у нашій країні, наразі привертає до себе увагу лише неоднозначними діями керівництва, незрозумілими рішеннями та провокативними закидами на різноманітні адреси. Про матчі на стадіоні «Україна», ситуацію навколо «Карпат», допомогу цьому клубу та багато цікавого в інтерв’ю нашій клубній інформаційній службі розповів генеральний директор ПФК «Львів» Андрій Паньків.

– Андрію Ярославовичу, напевно, найбільш актуальне запитання станом на сьогодні, де свої домашні матчі проводитиме ПФК «Львів» цього сезону?

– Відверто кажучи, наразі ми ще не визначились із цим питанням. Планували грати на «Україні», але коли звернулися до ФК «Карпати» (Львів), нам відповіли, що проведення матчів вартуватиме 135 тисяч гривень. При тому, що гра на «Арені» вартує 150 тисяч. Утім, ці два стадіони не варто й порівнювати. Це всім зрозуміло. Наразі не знаю точно, де ми гратимемо, адже за відповідну ціну грати на стадіоні «Україна» не збираємося. Можливо, доведеться нам поїхати до Тернополя, де маємо вже напрацьований варіант та можемо за невеликі кошти і проживати, і харчуватися, і проводити свої поєдинки.

– Як «Карпати» взагалі пояснюють таку цінову політику?

– Ми декілька разів просили, аби нам показали калькуляцію, але відповіді так і не отримали.

– До «України» вболівальники «Львова» вже почали звикати. Кажуть, що взимку ПФК «Львів» навіть подав руку допомоги «Карпатам» у плані утримання стадіону?

– Справді, наприкінці зимових зборів у турецькій Анталії до мене звернувся гендиректор ФК «Карпати» (Львів) Ростислав Ящишин і поставив нас перед фактом, що вони грати на «Україні» не будуть. Я поцікавився, чому. У відповідь почув, що «Карпати» не мають коштів, аби включити підігрів поля. На той момент потрібно було близько мільйона гривень. Нам довелося заплатити цей мільйон, аби взагалі матчі відбувалися. Якраз тоді з ними і домовилися, що ми йдемо назустріч, платимо за підігрів поля, домовляємося про проведення всіх матчів і «Карпат», і «Львова» на стадіоні «Україна». Своєю чергою, вони перераховують нам калькуляцію на наші домашні матчі. На той момент ми платили за гру 125 тисяч гривень та розраховували на зниження вартості. Тим не менш, цього не сталося, ми були змушені зіграти в Тернополі, де вся організація будь-якого поєдинку нам обходиться втричі дешевше, ніж на «Україні» чи на «Арені Львів».

– Чи намагалися Ви ще знайти компроміси з керівництвом «Карпат»?

– Звісно, ми спілкувалися. Остання пропозиція, знову ж таки, була 135 тисяч гривень за матч. Ми вкотре попросили пояснити таку ціну, але відповіді, як і раніше, не отримали. Власне тому, ми знову розпочали шукати домашній стадіон, де гратимемо. Чи повертатися до Тернополя, чи грати на «Арені Львів», якщо там буде адекватна ціна. Розглядатимемо різні варіанти, якщо таки не домовимось із «Карпатами». Наразі, тим не менш, переговори зайшли у глухий кут.

– Нещодавно президент іншої львівської команди – «Руху» Григорій Козловський на сесії Львівської міської ради запропонував передати стадіон «Україна» до комунальної власності. Яка Ваша позиція з цього приводу?

– Ми підтримуємо таку ініціативу, бо зі ситуацією, яка склалася останнім часом, – доволі важко почувати себе впевнено. Так, ми проводили матчі на «Україні», але самі організовували ці поєдинки, самі оплачували, купували добрива для поля, траву, платили за роботу працівникам стадіону, роботу табла та електриків. І, крім цього, ми ще були повинні заплатити космічну суму у розмірі 125 тисяч гривень за проведення матчу. Власне тому, ми тільки «за», аби «Україна» була у комунальній власності, мала доброго господаря, який би правильно організував роботу. Не маю на увазі те, що ми повинні на тому стадіоні самі грати. Повинні там бути ми, «Рух» і «Карпати», якщо вони, звісно, залишаться на професійному рівні.

– Ви кажете про те, що свого часу підставили плече «Карпатам» у нелегкій ситуації. Тим не менш, керівництво клубу ледь не у всіх гріхах на сьогоднішній день звинувачує як «Рух», так і ПФК «Львів». Зокрема, такі нарікання з’явилися після зустрічі з Головою Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком, з якої нинішній співвласник «зелено-білих» Олег Смалійчук просто втік. Що відповісте на такі закиди?

– Така позиція мені відверто незрозуміла. Маємо у Львові аж три клуби з професійним статусом. Ми хотіли, аби всі наші команди виступали в УПЛ. Цього, на жаль, не сталося. З яких причин, то вже «Карпати» повинні розібратися. В житті ми не були ворогами для «Карпат». У будь-якій важкій ситуації завжди допомагали їм. Як вони ту допомогу використовували – інше питання.

– Багато людей цікавляться якою була мета ПФК «Львів» до відвідин такої дискусії?

– Повторюся. що ми вже неодноразово протягували руку допомоги «Карпатам». Цей раз винятком не став. Прагнули зрозуміти те, як житиме клуб та чи житиме взагалі. Доля «Карпат» нам небайдужа. Хотіли подумати, як разом вийти зі ситуації, що склалася. Чому це сприйняли так цинічно – мені невідомо.

– Андрію Ярославовичу, знаємо, що для Вас, як і для кожного львів’янина, «Карпати» – не чужа команда і, мабуть, нелегко спостерігати за тим, як помирає колись славний клуб?

– Із болем у серці дивимося на те, що відбувається в «Карпатах», бо справді цей клуб усім нам не чужий. Виросли у Львові, вболівали за команду. Вони були, коли ще ні ПФК «Львів», ані «Руху» не було. «Карпати» – місцевий бренд. Дуже сумно спостерігати за отим безладом, який твориться у так званих «Карпатах». Не знаю тепер, які вони справжні. Є одні «Карпати», інші «Карпати». Гадаю, вони між собою навіть не можуть з’ясувати, хто є хто. Менеджмент «зелено-білих» повинен з’ясувати, куди вони йдуть та що роблять. Своєю чергою, хочу сказати, що ми будемо звертатися до Львівської міської ради, до мера міста пана Садового, аби він розібрався з цією ситуацією щодо стадіону «Україна». Місцеві професійні клуби повинні розуміти, де вони будуть грати у футбол.

– Коли, на Вашу думку, вже більш конкретно буде відомо, де саме ПФК «Львів» проводитиме свої домашні матчі?

– Потрібно це питання, звісно, вирішувати якомога швидше. Маємо наразі дві виїзні зустрічі. Найближча з «Колосом» у Ковалівці, а згодом із «Динамо» у Києві. Далі маємо вдома приймати «Зорю». Запасний варіант у нас завжди є – це стадіон у Тернополі, який ми на сезон також заявили. Будемо думати. Щодо «Арени Львів», то вона теж висунула свої умови. Якщо гратимуть і «Рух», і ПФК «Львів» на цьому стадіоні, то чекатимемо адекватної пропозиції, реальної ціни, яку зможемо заплатити.

– Якщо стадіон «Україна» таки передадуть у комунальну власність, то чи готовий ПФК «Львів» і надалі грати там та розвивати цей стадіон?

– Звичайно. Не те, що розвиватимемо, а намагатимемося зробити так, аби там із комфортом грали всі професійні клуби Львова.

ПФК «Львів»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ