Глечик за п'ять доларів виявився стародавнім виробом Індської цивілізації віком більш ніж 4000 років.
Про це йдеться у повідомленні BBC news Україна.
Виріб із зображенням антилопи потрапив на очі Карлу Мартіну п'ять років тому, коли він блукав блошиним ринком у Віллінгтоні, що в британському графстві Дербішир.
Чоловік придбав глечик і весь цей час використовував його як склянку для зубної щітки.
Сьогодні пан Мартін зізнається, що йому трохи незручно через те, що він так звично використовував цей предмет однієї з найдавніших людських цивілізацій.
Мартін, за його ж словами, любить все старе, незвичайне і колекційне. Глечик сподобався йому з першого погляду, і він віддав за нього і ще один керамічний виріб чотири фунти стерлінгів (еквівалент п'яти доларів).
"Я поставив його в ванній кімнаті й ставив туди зубну щітку та пасту, - каже чоловік. - На ньому навіть залишилося кілька слідів від пасти. Я, звісно, підозрював, що це дуже старий глечик, але згодом просто забув про це".
За оцінкою аукціонера Джеймса Бренчлі, глечик виготовили близько 1900-го року до нашої ери представники Індської цивілізації.
Ця цивілізація Бронзової доби, розповідає Бренчлі, переважно знаходилась на територіях, які сьогодні займають Індія, Пакистан і Афганістан.
"Разом зі стародавнім Єгиптом і Месопотамією це була одна з ранніх колисок людської цивілізації. До того ж, найбільша з них усіх".
"Дивна річ, - додає Карл Мартін. - Лишається лише здогадуватися, як цей стародавній предмет опинився на барахолці в Південному Дербіширі".