Слухай онлайн
Культура

INSO-Львів презентує проєкт «Імпульс», показуючи вплив Шептицького на українську культуру

14 листопада о 18:00 у Львівській національній філармонії INSO-Львів презентує проєкт «Імпульс», яким продовжує досліджувати й показувати через музику вплив постаті Андрея Шептицького на українську культуру.

Програма:

А. Рудницький. Ukrainian Spring Song

А. Гнатишин. Українська сюїта  

В. Барвінський. Концерт для фортепіано

Виконавці: Катерина Тітова  - фортепіано, дириґент - Ярослав Шемет. 

У програмі об'єднаються твори двох композиторів і двох ключових для музичної історії Львова особистостей — Василя Барвінського і Антіна Рудницького. І хоча доля їх обох пов'язана зі Львовом, вона склалася дуже по-різному; Василь Барвінський був засуджений і засланий до мордовських таборів; Антін Рудницький деякий час працював у Харкові та Києві, потім повернувся до Львова, а згодом, безпосередньо перед Другою Світовою, з дружиною емігрував до США. Барвінський і Рудницький разом були серед засновників славнозвісного СУПРОМу (Союзу Українських Професійних Музик); до того ж, Барвінський був одним з вчителів Рудницького із гармонії. 

У 1937 р. Андрей Шептицький запропонував Антіну Рудницькому та видатній оперній співачці Марії Сокіл-Рудницькій (дружині композитора) здійснити благодійне концертне турне до США; після другого американського турне у 1938 р. пара вже не мала можливості повернутися на Батьківщину через Другу світову війну.

Таким чином, твори, що прозвучать, представляють два різні погляди на українську музику — два погляди по два різні боки залізної завіси — погляди двох неповторних, яскравих творчих особистостей, які жили й творили у XX столітті.  

Квитки в касі філармонії. З пн-пт з 15:00 до 18:00. 

Довідково:

Катерина Тітова  є відомою українською піаністкою молодої генерації, лауреаткою міжнародних конкурсів. Серед них:конкурс Алісії де Ларроча (Андорра, 2002), Міжнародний фортепіанний конкурс російської музики (США, 2004), ім. А. Рубінштейна (Німеччина, 2005), Джеймса Моттрама (Англія, 2008), іспанських композиторів (Іспанія, 2013).  

З 2001 року Катерина мешкає в Німеччині, де навчалась в музичних академіях Мюнстера та Дрездена. Піаністка активно гастролює в США та Європі, співпрацювала з Нідерландським симфонічним оркестром, оркестром Празької філармонії, Віденським камерним оркестром та іншими.

Дебютний диск Катерини Тітової з творами Рахманінова видала «Sony Classical».

Ярослав Шемет – один з найбільш відомих українських диригентів молодого покоління, головний диригент Coloratura Opera Lab та Coloratura Opera Fest, перший гостьовий диригент Neue Philharmonie Hamburg, гостьовий диригент академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської національної філармонії, лектор та викладач Познанської академії музики, засновник таких оркестрів як Musique Moderne та Polish Symphony Orhcestra.

Свою художню освіту він почав у віці трьох років. Вчився в Познанській академії музики (Польща) та Віденському університеті мистецтв (Австрія). Він заснував свій перший оркестр і дебютував як диригент у віці 13 років.

Ярослав гастролював у Німеччині, Австрії, Чехії, КНР, зокрема, з Hamburg Neue Philharmonie, Prague Symphony, Philharmonie der Nationen, INSO-Lviv, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Opolska тощо.

Він також виступав на фестивалях в Байроті, Гонконзі, Мюнхені. Співпрацював з такими солістами як Франческа Дего (Deutsche Gramophone soloist, Італія) чи Ларс Даніельссон (Швеція).

Як диригент-постановник та музичний керівник Ярослав дебютував у 2018 році в Балтійській опері в Гданську в постановці опери «Шукачі перлів» Жоржа Бізе. В якості запрошеного диригента співпрацює з Одеським та Львівськім оперними театрами.

Ярослав спеціалізується також в виконанні сучасної музики, на своєму рахунку має понад 40 прем`єр. В 2018-2019 рр. був диригентом та асистентом Оксани Линів – арт-директорки YSoU (Молодіжного симфонічного оркестру України).

«Енергія, яку випромінює цей молодий диригент і передає оркестру, є надзвичайною!» – Себастьян Коік, Klassik Begeister 

«Шемет диригував аншлаговим концертом в Ельбській філармонії в Гамбурзі, продемонструвавши всім свій молодий нестримний темперамент. Він живе та дихає музикою, він є з нею єдиним цілим, він продемонстрував всі свої здібності». – Маріон Невуа, Das Opernmagazine

«Шемет та музиканти під його керівництвом інтерпретували старий твір Гайдна, вдихнувши в нього стільки життя, що могло скластися враження, що ви слухали його вперше. Настільки жвавий, потужний, свіжий, делікатний, збалансований (…) – Себастьян Коік, Klassik Begeister.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ