Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Львівська філармонія запрошує послухати унікальні твори для флейти

28 січня у Львівській обласній філармонії відбудеться унікальний проект - вперше слухачі матимуть змогу почути світові прем'єри творів для флейти. Варто сказати, що, на жаль, на сьогодні флейтовий репертуар у порівнянні з репертуаром для інших інструментів не такий багатий, і саме тому важливо його популяризувати, повідомили Гал-інфо у Львівській філармонії.

Ініціатором проекту виступив один з небагатьох флейтистів віртуозів українського походження, «перша флейта» європейських оркестрів, лауреат міжнародних конкурсів, який тепер мешкає та працює в Італії – Станіслав Зубицький.

Програма для концерту написана спеціально для Станіслава Зубицького композиторами з різних куточків України: Київа, Запоріжжя, Херсона, Житомира, Рівного. Музикант представить у Львові світову прем'єру творів, які написані у дуже різних стилях. Серед них, прем'єра твору Олега Безбородька «Динамо», «Тепло Чумацького шляху» Олега Трофимчука, сюїта «7 наспівів вітру» Олександра Ходаковського. Окрім того, прем'єрним буде виконання творів двох італійських композиторів, що стане подарунком для публіки.

«Динамо» Олега Безбородька - це фантазія на його мюзикл, присвячений «матчу смерті» під час війни команди «Динамо-Київ», і хоч це певною мірою міфічна подія, про яку історики по-різному пізніше висловлювалися, аніж вона трактувалася при радянський владі, але Олег Безбородько створив направду цікавий мюзикл і фантазію на нього.

Сюїта «7 наспівів вітру» Олександра Ходаковського написана на фольклористичні теми, у ній багато фольклору не тільки з різних кутків України, а й різних національностей.

«Тепло чумацького шляху» Олега Трофимчука також є відголоском фольклористичних мелодій.

А ось, наприклад, Концерт Капрічіозо Дмитра Савенка написаний майже у класичному стилі, у стилі необароко, але всередині твору чуємо вкраплини сучасної музики.

Серед інших творів, що звучатимуть на концерті, твір Жанни Колодуби «Поема», класика української флейтової музики, один з найбільш популярних творів для флейти. Серед інших творів «Пустотливі синкопи» Олександра Гоноболіна, композитора який у цьому році переміг в одній з найпрестижніших інтернаціональних премій для композиторів.

Станіслав Зубицький з 95 року мешкає і працює в Італії, але вже два роки поспіль гастролює Україною з різними оркестрами, з якими дарує флейтове мистецтво Батьківщині.

У Львові вже вдруге Станіслав Зубицький працюватиме із диригентом, заслуженим артистом України Мироном Юсиповичем, професійним музикантом, відчуття музики якого вражає, а його вміння дати солісту відкритися заставляє щоразу із захопленням сприймати концерти цього диригента.

Варто зазначити, що на концерті будуть присутні і два композитори – Олександр Трофимчук та Олександр Ходаковський.

Не пропустіть унікальної можливості почути у рідному місті чарівні звуки флейти – вишуканого інструмента у руках блискучого майстра-віртуоза Станіслава Зубицького та станьте першими, хто почує ці твори.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ