Слухай онлайн
Кримінал

Міжнародні злочинці штампували цигарки. Збитки - 100 млн злотих

13 березня в Польщі, в результаті проведення міжнародної операції, співробітники прикордонних служб Польщі, України та поліції Молдови викрили організовану злочинну групу, включаючи її організатора. Члени групи, до якої входили щонайменше 8 осіб, займалися виробництвом та розповсюдженням значної кількості контрафактних тютюнових виробів. За інформацією польських правоохоронців, матеріальні збитки від діяльності злочинців може становити щонайменше 100 мільйонів злотих, повідомили в Державній прикордонній службі України.

Відмітимо, що з березня 2017 року оперативно-розшуковими підрозділами Державної прикордонної служби України спільно з УБОЗ Національного інспекторату розслідувань Генерального інспекторату поліції Республіки Молдова та Прикордонної поліції Республіки Польща проводилися заходи у відношенні міжнародної злочинної групи, члени якої організовували незаконне виробництво тютюнових виробів на території України та Польщі. 

У результаті вжитих заходів в липні минулого року в Чернівецькій області оперативники Західного регіонального управління Держприкордонслужби спільно з співробітниками ГУ НП у Львівській області в рамках кримінального провадження викрили та припинили незаконне виробництво тютюнових виробів марки «Astru».

Правоохоронці встановили, що до організації оборудки причетні 2 громадяни України. Також було відслідковано їх виїзд на територію Польщі. Як з’ясувалося згодом, члени злочинної групи мали мережу з виробництва курива на території двох країн.

До складу міжнародного організованого злочинного угруповання входили громадянин Грузії, громадянин Румунії, двоє громадян Молдови та четверо громадян України. Вони здійснювали вербування спеціалістів, забезпечували сировиною та налагоджували канали розповсюдження готової продукції.

Задля припинення діяльності групи була спланована міждержавна спеціальна операція, а в її завершальній стадії на території Польщі безпосередню участь також взяли співробітники УБОЗ поліції Молдови та Держприкордонслужби України. Під час проведення процесуальних дій у Гданському воєводстві (Польща) проведено низку обшуків. Зокрема, викрито фабрику, де відбувалося регулярне виготовлення сигарет. На місці виявили чималу кількість сигарет, 2,5 тонни тютюну, а також повну виробничу лінію сигарет. Крім того, в місцях проживання членів злочинної групи знайдено 3 одиниці вогнепальної зброї, більше 200 патронів, два глушники і гранати.

В даний час тривають подальші слідчі дії.

Варто згадати, що у  грудні 2017 року аналогічна операція проводилася спільно з Цивільною гвардією Іспанії. За участі запрошених співробітників Держприкордонслужби України в районі м. Гранада було припинено діяльність нелегальної фабрики з виробництва тютюнових виробів, де до злочинної діяльності організатор-росіянин втягнув 7 громадян України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ