Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

Україна отримала нові рекомендації ВООЗ щодо вакцинації проти COVID-19

У Києві презентували оновлені глобальні рекомендації ВООЗ щодо вакцинації проти COVID-19.
Фото: UNICEF

Про це пише пресслужба Міністерства охорони здоров'я України. 

У відомстві зауважають, в Україні ще не досягнули й 70% охоплення вакцинацією повною первинною серією проти COVID-19 (дві дози вакцини, в окремому випадку - одна). 

"Так, за всебічної підтримки міжнародних партнерів система охорони здоров’я України долає виклики, повʼязані з повномасштабною війною. Але не варто забувати про глобальну пандемію COVID-19, адже хвороба нікуди не зникла. Щотижня в Україні від наслідків хвороби вмирає майже сто людей. Більшість із них – старші за 60 років", – наголошують у МОЗ.

Вакцина в країні є, тому громадянам радять пройти імунізацію, щоб захистити себе від важкого перебігу коронавірусної хвороби та можливих ускладнень.

За даними ВООЗ, станом на 1 січня поточного року мешканці України отримали майже 34 мільйони доз вакцини проти COVID-19. 90% з них були введені до повномасштабного вторгнення росії.

З огляду на ці темпи вакцинації, ВООЗ рекомендувала Україні зосередитися на таких стратегіях:

  • збільшення рівня охоплення первинною серією вакцинації людей літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і осіб із супутніми захворюваннями незалежно від віку;
  • підтримка рівня охоплення бустерною дозою людей літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і осіб із супутніми захворюваннями кожні 6–12 місяців;
  • введення бустерної дози під час вагітності для дорослих і підлітків, якщо останню дозу було введено більш ніж 6 місяців тому; 
  • підтримка рівня охоплення бустерною дозою працівників критичних служб (медиків) кожні 12 місяців тощо.

Повідомляється, що Національна технічна група експертів з питань імунізації (НТГЕІ) розгляне рекомендації ВООЗ і може рекомендувати Міністерству охорони здоров’я врахувати їх.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ