В Меджибожі продовжуються розкопки давньої криниці, які археологи розпочали цієї весни. Вона розташована в Офіцерській вежі, котра довгий час була засипана будівельним сміттям.
Наразі спеціалісти уже прокопали майже 14 метрів вглиб, про це інформує видання ye.ua.
«Ще копаємо, адже до дна поки не дісталися. У криниці уже набирається вода, тож доводиться її відкачувати, щоб витягувати вологий грунт та сміття, яким вона була засипана. Сподіваємося дійти до горизонту XVI століття.
Натрапляємо тут на дуже цікаві знахідки. Це дерев’яні елементи різноманітних пристроїв для підйому води. Це речі XVIІ- XVIІІ століть. За ними зможемо зробити висновки, чим піднімали воду сотні років тому. Деякі з них клеймовані, на деяких зустрічаємо навіть випалені написи, тож буде можливість їх ідентифікувати. Знахідки ми консервуємо та згодом будемо проводити дослідження – з яких порід дерев вони виготовлені та до якого часу вони належать», - розповідає Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».
Крім дерев’яних знахідок натрапляють археологи і на кераміку.
«Маємо дуже багато кераміки. Будемо її також досліджувати, намагатися склеїти з фрагментів для цілісного вигляду. Також знайшли цілого керамічного горщика – таку собі літрову кварту, якою, ймовірно, черпали воду з відра. Знахідка датується XVIІІ століттям», - зазначає директор заповідника.
За словами Олега Григоровича, копати вглиб криницю будуть ще, як мінімум, декілька місяців.
«Хочемо прокопати ще трохи, щоб встановився достатній рівень води. Плануємо користуватися цією криницею повноцінно», - каже він.
Як відомо, зверху Меджибізька замкова криниця має квадратний периметр, а на глибині двох метрів стає круглою. Усередині - кам’яна кладка. Згадки про неї є ще в описах 1717 року.