На Львівщині СБУ викрила міжнародну групу осіб на масштабних махінаціях із даними про вакцинацію від COVID-19.
Про це інформує пресслужба Управління СБУ Львівщини.
Правоохоронці встановили, що один із організаторів оборудки координував дії зловмисників, перебуваючи на території однієї із сусідніх європейських країн.
За даними слідства, мешканці Львова та області підробляли «документи» про вакцинацію протягом 4 місяців. Вони залучили до «справи» медпрацівників, які вносили персональні дані «клієнтів» в електронну систему охорони здоров’я «eHealth».
Вартість підробленого міжнародного COVID-сертифікату становила 250€, внутрішній - 1800-2000 гривень.
Щодня ділки виготовляли по 10-15 підробок і «заробляли» на цьому більше півмільйона гривень щомісяця.
У ході обшуків, проведених за адресами роботи та місцями проживання зловмисників, правоохоронці вилучили:
- комп’ютери, з яких вчинялося неправомірне втручання в електронну інформаційну систему Національної служби здоров’я України;
- «медичні документи», що свідчать про фейкові щеплення;
- дублікати печаток та штампів медичних установ, які мають дозвіл на здійснення щеплень та видачу сертифікатів про вакцинацію.
У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України оголошено про підозру у вчиненні злочину (групою осіб) трьом особам, а саме організатору схеми, який займався пошуком «клієнтів», та двом виконавцям, які займались виготовленням даних сертифікатів.
Тривають слідчі дії для з’ясування всіх обставин правопорушення та встановлення всіх осіб причетних до оборудки.
Викриття злочинної діяльності здійснювали оперативники СБУ у Львівській області спільно зі слідчими Нацполіції Львівщини за процесуального Львівської обласної прокуратури.
Пресслужба Нацполіції повідомила, що слідчі повідомили про підозру учасникам групи - 42-річному уродженцю Запоріжжя, який здійснював пошук замовників, 24-річній мешканці Львівської області, яка безпосередньо виготовляла підроблені сертифікати, та 33-річному львів’янину, який розсилав готові сертифікати поштою - у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358