Як повідомляють у Департаменті захисту економіки Національної поліції України, на Волині Нацполіція та ДБР викрили масштабну злочинну схему ввезення автомобілів до України без сплати податків
Сьогодні, 9 липня, оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції, слідчі ДБР та прокурори Генпрокуратури проводять 14 санкціонованих обшуків у приміщенні територіального органу ДФС та місцях проживання причетних до злочину осіб.
Оперативники Департаменту захисту економіки та Управління захисту економіки в Волинській області, слідчі Державного бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України викрили та задокументували злочинну схему по формуванню фіктивного податкового кредиту, у якій були задіяні службові особи Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області та ряд комерційних структур. Група осіб, у тому числі службові особи допомагали підприємствам реального сектору економіки ухилятися від сплати податків.
Так, товариства-імпортери завозили на митну територію України транспортні засоби без належної сплати обов’язкових платежів. З метою прикриття протиправної діяльності представники імпортерів зверталися до осіб, які надають послуги з формування фіктивного податкового кредиту.
Відповідно до злочинної схеми після розмитнення транспортних засобів товариства-імпортери виписували документи на їх реалізацію фізичними особам. Згодом здійснювався повторний продаж автомобіля за підробленими документами. Всі ці фінансові операції проводились задля подальшого продажу імпортного ПДВ підприємствам реального сектору економіки.
За попередніми даними в наслідок такої діяльність державі завдано збитків на суму 190 мільйонів гривень.
Слідством встановлено, що до злочинної схеми були причетні службові особи Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.
На даний час, проводяться 14 санкціонованих обшуків у приміщенні територіального органу ДФС та за місцем проживання службових осіб, а також за адресами діяльності конвертаційних груп.
Досудове розслідування проводиться у межах кримінального провадження, відкритого за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), яке спричинило тяжкі наслідки).
Слідство триває.