Слухай онлайн
Кримінал

Нацполіція закуповувала маски та дезінфектори за завищеними цінами

Національна поліція в межах боротьби із коронавірусом закуповувала за завищеними цінами маски та дезінфектори у компанії «Голден Груп». Нею володіє дружина поліцейського Руслана Хомічука Євгенія.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на матеріал «Слідство.Інфо».

1/2

З початку червня 2020 року компанія Євгенії Хомічук «Голден Груп» продала Центру обслуговування підрозділів Нацполіції масок, респіраторів та дезінфекторів на 20,7 мільйона гривень. 95% коштів, зароблених на держзакупівлях, дісталось компанії «Голден Груп» саме від Нацполіції. 

Журналісти зазначають, що всі операції з Хомічук відбувалися за спрощеними правилами, які почали діяти із введенням карантину — будь-яка закупівля, пов’язана із COVID-19, може здійснюватися без конкурсу. Всі товари, які закуповувала поліція, мали завищені ціни. В деяких випадках — навіть утричі, кажуть журналісти. 

Щоб це довести, вони порівняли ціни респіраторів та дезінфекторів в онлайн-магазинах та на торгах Нацполіції із компанією «Голден Груп». Так, один респіратор обійшовся поліціянтам по 24,5 гривні за одиницю. На онлайн-платформах такі самі маски коштують 7 гривень за одиницю. Загалом, за маски заплатили 2,45 мільйона гривень. Але це гуртова ціна — якщо одразу брати тисячу штук. Зрештою, поліція переплатила компанії Хомічук втричі. 

Приблизно така ж ситуація склалася із закупкою дезінфекторів. За два місяці Нацполіція придбала у «Голден Груп» 224 тисячі дезінфекторів українського виробництва об’ємом 50 мл на загальну суму 5,6 мільйона гривень. Одна пляшка дезінфектору коштувала 24,9 гривні, однак в інтернет-магазинах її вартість складає 20 гривень за одну штуку. Отже, імовірна переплата тут складає понад 1 мільйон гривень.

За повідомленням Центру протидії корупції, тут немає фактичного конфлікту інтересів. Все через те, що Руслан Хомічук не є працівником саме Центру обслуговування підрозділів Нацполіції, а просто працює в загальній структурі Національної поліції. Однак за словами заступниці виконавчого директора ЦПК Олени Щербан, Руслан Хомічук може мати вплив та зв’язки, через які здатний домовлятися про контракти. 

Журналісти зверталися до Хомічука через його дружину, але він коментар так і не надав.

1/2
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ