Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Обрано логотип до 200-річчя Тараса Шевченка

Логотип до 200-річчя Тараса Шевченка обрано. Про це на прес-конференції повідомив Міністр культури України Леонід Новохатько, повідомляє урядовий портал.

«Логотип до 200-річчя Тараса Шевченка був відібраний компетентним журі авторитетних митців-графіків. На конкурс було представлено 208 ескізів від понад 100 учасників. Найкращою стала робота Олега Шупляка, викладача Бережанської дитячої художньої школи з Тернопільщини»,- поінформував Міністр, додавши, що «демократичні умови конкурсу дозволяли приймати кілька ескізів логотипу від одного автора. Основними критеріями відбору були лаконічність, асоціативність з особистістю Т.Г. Шевченка та ювілейною датою».

Леонід Новохатько зауважив, що цей логотип стане всеукраїнським таміжнародним символом Шевченківського ювілею і буде використовуватись на буклетах, каталогах, в оформленні інтер‘єрів приміщень, де проходитимуть заходи з відзначення 200-річчя Кобзаря, на телебаченні у тематичних програмах, фільмах, анонсах.

«Першу премію (30 тис. грн) журі не присудило нікому. Оскільки за умовами конкурсу робота повинна бути виконана бездоганно і не потребувати доопрацювання. Вже на першому етапі кожен з п’яти відібраних ескізів (із 208-ми), на думку членів журі, потребував коректив автора. А переміг той ескіз, який вимагав виправлень найменше», - розповів член журі, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Василь Перевальський.

Леонід Новохатько вручив переможцю сертифікат на отримання ІІ премії у розмірі 20 тис. грн. (наказ Мінкультури України від 30.05.2013 №469) і подякував всім учасникам конкурсу.

ІІІ премію – 15 тис. грн. – отримав Віталій Мітченко – заслужений діяч мистецтв України, доцент, викладач кафедри графіки Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України.

Довідково. Всеукраїнський відкритий конкурс на кращий ескіз логотипа з відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка був проведений Мінкультури України з 29 березня по 14 травня 2013 рокуна виконання Указу Президента України від 11 квітня 2012 року № 257 «Про додатковізаходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» та Плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 року № 167-р.

До складу журі конкурсу увійшли 13 митців – народних художників лауреатів багатьох премій.

З 22 по 31 травня у Національному музеї ім. Т.Г.Шевченка відбулась виставка ескізів логотипу з відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. У цей період відбулось засідання конкурсного журі, під час якого був визначений переможець конкурсу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ