18 травня почався відлік останнього тижня експозиції арт-проекту «Колекція». На виставці можна побачити полотна з оголеними жінками та клоунів, а також пейзажі та портрети, чорно-білі та різнокольорові – все це мистецькі роботи сучасних українських художників.
Куратор виставки, кандидат мистецтвознавства Ольга Луковська розповіла Гал-інфо: «В арт-проекті «Колекція» представлені твори сучасник українських художників, які вже практично увійшли в історію українського мистецтва. Вся ця експозиція побудована так, щоб показати творчість відомих митців за увесь період незалежності Україні – останні 25 років. Нам вдалось розмістити культурні надбання у двох залах Львівського палацу мистецтв.
Експозиція налічує понад 100 мистецьких творів 44 сучасних українських художників. Їх обрали з близько 200 творів. Тут представлені твори з різник куточків країни: від Донецька і до Львова.
На виставці є картини з приватної колекції засновників Мистецького Фонду «Артанія», київських меценатів Петра Багрія та Михайла Кучірки. Я вважаю, що це дуже вагомий і потужний матеріал для мистецтвознавців, які мають можливість зараз проаналізувати творчість наших вітчизняних художників. І саме ця виставка зараз дає можливість це зробити.
Цінність цього арт-проекту полягає не лише у тих творах, які тут представлені, але й в організаторах. Приємно, що є такі бізнесмени, меценати, колекціонери, які купляють роботи українських художників. Це, безумовно, стимулює й самих митців, які хочуть презентувати свою творчість і потрапити в приватну колекцію.
Важливо і те, що ця колекція не захована, а виставлена для загалу. Я вважаю, що таку виставку варто показати не лише у Львові, а й по всій Україні. Я дуже сподіваюся, що проект матиме продовження».
Гал-інфо також поцікавилось думкою доцента Української Академії друкарства, кандидата мистецтвознавства Олени Цимбалюк. Вона розповіла нам таке: «Виставка цікава є тим, що у виставкових залах презентовані картини, які художники виконували у різних техніках, різних стилях та манерах виконання. Автори робіт ¬– це вихованці різних шкіл.
Коли спілкуєшся з глядачами, то неодмінно отримуєш нові враження від людей, які ще не мають сформованої думки, адже більшість робіт вони бачать вперше. Тоді можна отримати від них так званий свіжий імпульс.
Окрім розмов зі звичайними відвідачами, варто почути і думку професіоналів, професорів, мистецтвознавців та іншими поціновувачів мистецтва, зокрема, українського. Можу зробити висновок, що скільки людей – стільки думок. Адже чула і слова відвертого нерозуміння твору, на противагу яким лунало абсолютне захоплення ідеєю та технікою виконання твору. І це добре, бо люди різні, ось і бачення різні. Головне, що виставка дозволяє побачити, чим живе сучасне українське мистецтво.
Експозиція складається з класичних академічних творів, також тут можна побачити і модерні твори. Ще 40 років тому нас вчили, нам говорили, що потрібно готуватись до сприйняття художніх творів. Адже сучасне мистецтво дуже складне. Звісно ж, що з часом легко говорити про надбання, які після себе залишить той чи інший художник. А ось вміти вже зараз, вже сьогодні побачити цінність і унікальність абстрактної чи реалістичної роботи, які абсолютно відстороненні від натуралізму ¬– це важче, проте, це наше завдання.
Рефлексії глядачів різноманітні, але саме це і підштовхує художників рухатись, розвиватись, йти вперед. Мистецькі твори сучасних українських художників ¬– це, безумовно, робота душі, невпинні пошуки та експерименти. Тому варто вміти цінувати кожну картину».
Виставка експонується у Львівському Палаці мистецтв за адресою вул. Коперника, 17 до 24 травня.