Слухай онлайн
Історія

Поховання скіф’янки та речі козацької доби знайшли археологи на Херсонщині

На території НПП «Кам’янська Січ» археологи знайшли поховання скіф’янки віком 2,5 тисячі років та речі козацької доби. Про це йдеться у повідомленні на сторінці Національного природного парку "Кам'янська Січ" у Фейсбуці.

В околицях села Республіканець Бериславського району, що на Херсонщині, археологічна експедиція Національного заповідника «Хортиця» виявила кам’яну кладку. Від початку розкопок археологи припускали, що під кількома шарами каміння є скіфське поховання. На це вказували знахідки.

«Були знайдені амфора хіоського типу, яка датується ІV століттям до н.е., намистинки, металеві знаряддя. За поховальною конструкцією та супровідним інвентарем можна зробити висновок, що це скіфське поховання. У катакомбі знаходилась, скоріш за все, скіф’янка», - розповів науковий співробітник Національного заповідника «Хортиця», керівник археологічної експедиції Анатолій Волков.

Науковці дослідили територію пам’ятки історії, де розташовувалась Кам’янська Січ. У козацькому передмісті виявлені керамічні речі: уламки горщиків та піал, а також речі з металу: цвяхи і скоби. Всі знахідки датуються початком XVІІІ століття, тобто часом існування на цьому місці адміністративного та військового центру Війська Запорозького Низового.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ