Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

Православні християни сьогодні відзначають Різдво Христове

Сьогодні, 7 січня, православні християни святкують Різдво Христове – одне із найбільш урочистих і радісних церковних свят.

Згідно із Писанням, Ісус Христос народився у Вифлеємі, коли правив імператор Август. Про це пише УНІАН.

В іудеїв був звичай, за яким усі родини мали свої певні міста й праотцівські місця, тому Діва Марія зі своїм обручником - праведним Йосипом, як нащадки царя Давида, вирушили до Вифлеєму. Прийшовши в місто, вони не знайшли вільних місць у готелях й оселилися в печері, серед сіна й соломи, призначених для годівлі тварин.

Там і народився Спаситель. Звістку про Різдво Месії почули пастухи. Їм явився Ангел і сказав: «Не бійтеся; я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям; бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Котрий є Христос Господь» (Лк. 2, 10-11). Пастухи зі смиренням вклонилися Немовляті Христу.

Також про Різдво Христове у чудесний спосіб було сповіщено волхвам - мудрецям, які побачили зірку і, послідувавши за нею, прийшли до заповітної печери, де вони, «впавши, поклонилися Йому; і, відкривши скарби свої, принесли Йому дари: золото й ладан і смирну» (Мф. 2, 11).

7 січня закінчується Різдвяний піст. Після Божественної літургії православні сідають за святковий стіл і розговляються.

Святкують Різдво Христове 12 днів - до Водохреща, 19 січня. Цей період називається Святками. Вітати одне одного в ці дні прийнято словами: «Христос народився!» - «Славімо Його!».

Свято Різдва увібрало в себе багато обрядів і звичаїв. До них передовсім належать колядування та щедрування - костюмовані дійства із зіркою і співами. Коляда – це гімн Христу, оспівування його народження. У щедрівках славлять природу, закликають весну.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ