Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97 Новини України: Реконструкція подій 100-річної давнини: як відвоювали Львів
Реконструкція подій 100-річної давнини: як відвоювали Львів
1/5
Сьогодні, 1 листопада, ми відтворюємо події 100-річної давнини. Тоді українці в ніч з 31 жовтня на 1 листопада без зброї та жодного пострілу захопили владу у Львові. Про це у коментарі для Гал-інфо розповів засновник і керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.
1/1
«Під час реконструкції ми показуємо, як українські військові під керівництвом Дмитра Вітовського забирають в австрійців під свій контроль всі адміністративні будинки у Львові: Головну пошту, міську ратушу, намісництво (будівля Львівської обласної державної адміністрації).
1/9
Ось тут на вулиці В. Винниченка ми збудували барикади, використовуючи мішки з піском та інші підручні речі. Підкріпили місця дислокації, що в разі ймовірного початку бою, було де сховатись від атаки. Також принесли дрова, що розпалити багаття. Несли охоронну службу, адже розуміли, що реакція польської влади не забариться.
Також частина наших вояків розмістилась під стінами міської ратуші на площі Ринок, де спілкуватимуться про минуле та сучасне.
1/10
Як я вже казав, 1 листопада Львів перейшов до нас без жодного пострілу та жертви. Проте сто років тому 2 листопада польські шовіністи не змогли змиритись з вибором українців, тому здійснили перші збройні напади на українців вояків, що охороняли адмінбудівлі. Можна сказати, що саме ці події стали точкою відліку для польсько-української війни, яка тривала впродовж двох років.
Задля того, аби всі знали і розуміли, важливість згадки про події 1918 року, ми роздаватимемо інформаційні листівки. Зокрема, у них зазначено те, що у цей день у Львові було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку.
1/7
А 18 жовтня 1918 року українська парламентарна репрезентація скликала у Львові збори всіх українських послів австрійського парламенту, галицького і буковинського сеймів, представників політичних партій, духівництво та студентство Галичини та Буковини. Збори обрали Українську Народну Раду як політичного представника українського народжу в Австро-Угорщині.
31 жовтня 1918 року Рада Міністрів Австрії визнала право українського народу на самостійність.
Вранці 2 листопада у Львові з'явилися відозви Української Національної Ради до мешканців столиці і до українського населення всієї Галичини, де, зокрема, відмічалось: "Волею українського народу утворилася на українських землях Австро-Угорської монархії Української держави. Найвищою властю Української держави є Українська Національна рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обіймає власть в столичнім місті Львові і на цілій території Української держави".
1/4
Над столицею Західноукраїнської Народної Республіки містом Львовом замайорів синьо-жовтий прапор. Символ відновлення української влади у Галичині.
Вже незабаром, 3 листопада ми відтворимо бій за львівську Цитадель. А 4 листопада о 13.00 на вулиці В. Винниченка, 18 розпочнеться Марш слави захисників Західноукраїнської народної республіки. У колоні буде близько 160 військових у формі тих років. О 15.00 у парку на валах ми відтворимо бій між поляками та українцями, який протягнеться до львівської ратуші.
Там о 16.00 відбудеться найбільша битва за місто Львів. Окрім стрілецької легкої зброї, гвинтівок, карабінів, будуть кулемет, гармати, бронеавтомобілі, військова вантажівка тощо».
1/13
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.