З понеділка, 22 липня, у дворику монастиря в Підкамені знову працюватимуть археологи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба".
Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, під час реставрації монастиря в Підкамені будівельники знищили десятки давніх поховань, перемістили та пошкодили одинадцять надмогильних плит старого кладовища. Зігнорувавши рекомендації археологів, робітники порушили культурний шар на території пам’ятки архітектури національного значення. Новини про роботи в Підкамені
Як повідомила прес-служба РАС, учора за ініативи голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина відбулась робоча нарада щодо ситуації з руйнуванням частини старого кладовища поблизу монастиря в Підкамені.
"Результат наради: з понеділка у дворику знову працюватимуть археологи. Наша мета: забезпечити дотримання раніше наданих рекомендацій, аби зберегти надалі давній цвинтар, який є невід’ємною частиною монастирського комплексу.
Окрім цього, в понеділок у Підкамені має відбутись виїзне засідання, де, зокрема, обговорять, що робити з частиною ділянки, де вже проведені робити", - сказано у повідомоленні.
Під час реставрації монастиря в Підкамені знищено десятки поховань
Нагадаємо, що реставрацію храму та дзвіниці у смт. Підкамінь розпочали у 2018 році. Його реалізують в рамках проєкту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні», що фінансується з коштів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
У червні, під час проведення попередніх археологічних робіт, співробітники Рятівної археологічної служби розкрили частину кладовища на подвір’ї, в межах внутрішніх оборонних мурів монастиря. Було виявлено надмогильні плити та рештки 28 поховань, частина з яких - дитячі. За висновками археологів, кладовище функціонувало тут з початку ХVІІ ст.