У PM Gallery відбулось відкриття виставки колекції міжнародних симпозіумів художнього скла ʺE-Glassʺ. Про це повідомили у прес-службі ЛОДА.
Експонують роботи відомих польських, словацьких, американських, українських та чеських митців, створені під час мистецьких пленерів та симпозіумів у різних гутах польсько-чеського пограниччя нижньої Сілезії.
У рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові вперше представили виставку-ретроспекцію напрацювань європейських симпозіумів ʺEko-Glassʺ.
Професійні художники, студенти і майстри гутники щороку спільно працюють над створенням мистецьких об’єктів з художнього скла у розпал туристичного сезону в горах Польщі і Чехії: в Лісовій гуті в Шклярській Порембі, гуті кришталю ʺЮліяʺ в Пеховицях, туристичній станції ʺОрлєʺ в Якушицях і гуті ʺМартін Стефанекʺ у Десні (Чехія).
Ідея проведення симпозіуму саме на цих теренах зародилась ще у 2008 р. Скло на землях Карконоського пограниччя виготовлялось упродовж сотень років, починаючи з XIII-XIV ст. Сьогодні на території Чеської Республіки на цій території функціонують такі потужні осередки склярства як Яблонець над Нисою, Пелехов, Десна, школа гутництва у Желізному Броді.
Довідково:
Міжнародні симпозіуми гутного скла у Львові відбуваються кожних три роки з 1989 р. та є найтривалішим у світі безперервним заходом художників-склярів. За цей період у заході взяли участь 254 художники з 32 країн, а колекція зібраних робіт налічує понад 350 одиниць і належить до найцінніших у світі збірок сучасного художнього скла. Цього року минає 30 років неперервної діяльності Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові.