На сторінці Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у Фейсбук розповіли про живописця і графіка Миколу Бідняка.
Цього дня Україна вшановує роковини Чорнобильської катастрофи. 26 квітня 1986 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки.
Доля українського живописця і графіка Миколи Петровича Бідняка також пронизана трагедією. Народжений у Торонто, ще дитиною повернувся з батьками на Буковину. В 1940 році, з приходом радянської влади, сім'я подалася до Німеччини, аби уникнути Сибіру. Там Микола став жертвою вибуху – в 1945 році він підірвався на міні й втратив око та кисті рук. Така жахлива біда робить людину безпомічною і може зламати її назавжди, особливо якщо трапляється в ранньому віці. Але буває, що енергія молодості, ідеалізм, талант і віра у високе призначення людини роблять чудеса – юнак навчився малювати вустами.
В Україну М. Бідняк повернувся у зрілому віці з великим творчим багажем, і продовжував працювати задля її майбутнього. Підтримував учнів дитячої Академії мистецтв у Підбужжі (Львівська область). Шевченківську нагороду поділив між Львівським фондом культури, журналом "Українська культура", музеєм у Лаврі. Під час фінансової кризи підтримав Наукову бібліотеку ім. В.Стефаника у Львові. А найголовніше — започаткував престижну стипендію для найбільш здібних студентів Академії мистецтв у Львові. Мав мрію створити фундацію для здібних студентів-інвалідів.
Творчий шлях М.Бідняка – це прагнення до власної автентичності, поєднаної із часом і простором рідної землі, відповідним самовиразом образотворчості. У Національному художньому музеї в Києві зосталися на вічне зберігання його славнозвісна "Чорнобильська мадонна"; у Шевченківському національному заповіднику в Каневі — "Людина в огні"; у Чернівцях — серія натюрмортів. Микола Бідняк передав дві ікони — "Богородиця" і "Спас" — до Науково-мистецької фундації митрополита А.Шептицького Національного музею у Львові для постійно діючої експозиції.