Священик ПЦУ, ректор у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко поділився на своїй Facebook сторінці враженнями від виставки Олександра Грехова "Квантовий стрибок Шевченка".
"Я був на виставці у Національному музеї Тараса Шевченка і не тільки бачив його роботи на власні очі, але й прочитав пояснення під ними, які дають зрозуміти які моменти в житті чи в творчості Шевченка роблять його схожими з улюбленими героями сучасної масової культури. Я дуже зрадів, коли побачив ці роботи на колонах станції метро "Тараса Шевченка". І дуже засмутився, коли прочитав в новинах про знищення робіт вандалом і погрози розправою автору, які призвели до скасування вже запланованих виставок.
І що це за націоналісти такі, які стають на заваді популяризації Шевченка серед дітей, молоді і шанувальників сучасного мистецтва? Невже вони бажають створити з Кобзаря бронзового ідола накшталт Леніна? Вони або не жили в радянському союзі, або, навпаки, були виховані саме за радянськими лекалами і не бачать абсурду в тому, щоб замість одного пам'ятника поставити інший, або навіть, як це було зроблено в одному містечку на кордоні Житомирської і Рівненської областей, зрізати у пам'ятника голову вождя пролетаріату і прикрутити замість неї голову Кобзаря", - зокрема зазначив Георгій Коваленко.
Георгій розповідає, що пам'ятає, як у 1989 році їх, шанувальників хард-року, навернула до поєзії Кобзаря, любов до якої їм відбили у радянській школі, пісня "Суботів" у виконанні гурту "Кому вниз". Виконання поезії Шевченка у готік-році нічим не відрізняється від зображення його у образі KISS, Девіда Боуї, чи Елвіса Преслі.
Також він порадив усім, хто любить різноманітну сучасну музику, знайти і послухати музичні збірки на вірші Шевченка у різних стилях від реггі до високої класики. Наприклад "Kobzar Forever", "Кобзар. Нові акценти", "Ш200. Альтернативний Шевченко" або "Нова пісення Шевченкіана", яка була частиною культурного спротиву антиукраїнському режимові під час Революції Гідності і символічно, що запис цього концерту відбувався в київському будинку радіо 18-19 лютого 2014-го.
"Мені дуже б хотілося, щоб справжні українські націоналісти підтримали і захистили Олександра, а також виступили ініціаторами його виставки у Львові. Чи передвибочий піар важливіший за справедливість? - заявив Георгій.
Також він висловив свою позицію на випадок провокативних коментарів у стилі: "А якби так зобразили Христа?" -скажу, що я дуже люблю і читав з дітьми "Хроніки Нарнії" Льюїса, де образ Спасителя впізнається через Лева Аслана, а також із задоволенням слухаю пісні сучасних виконавців з релігійним підтекстом і маю власну підбірку з понад 100 подібних пісень, серед яких є відверто критичні. І мої релігійні почуття не ображає сучасне мистецтво, яке використовує релігійні образи і сюжети.