Слухай онлайн
Історія

168 років тому народився археолог, який відкрив трипільську культуру

В цей день, 21 лютого 1850 року, народився український археолог чеського походження Вікентій Хвойка, який першим відкрив Трипільську та Черняхівську культури.
Вікентій В'ячеславович Хвойка.
Вікентій В'ячеславович Хвойка.
1/1

Вікентій Хвойка з 1904 року почав працювати в археологічному відділу Київського міського музею. Він відкрив та дослідив пізньопалеолітичну Кирилівську стоянку на Подолі в Києві. Під час дослідження були виявлені кістки мамонтів.

Трипільська культура.
Трипільська культура.
1/1

У 1896 року археолог зробив сенсаційне відкриття, виявивши пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківка, Стайки на Київщині та на березі Дніпра у Києві.

Вікентій Хвойка дослідив пам’ятки, розробив їхню класифікацію та провів датування. Археолог вважав трипільську культуру автохтонною.

1/3

Окрім того, Вікентій Хвойка займався дослідженням пам'яток бронзової доби та скіфів.

У 1898—1900 роках археолог проводив розкопки на Середньому Придніпров'ї. Під час експедиції він відкрив так звані поля поховань, які належать до Зарубинецької і Черняхівської культур.

Черняхівська культура.
Черняхівська культура.
1/1

Знахідки Вікентія Хвойки, а також його рукописи зберігаються у  Національному музеї історії України, а також у Державному історичному музеї Москви.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...